Urna postavka

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
romč
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 144
Pridružen: 20 Okt 2005, 08:14

Urna postavka

Odgovor Napisal/-a romč » 07 Jan 2009, 18:38

Imamo novi program in za obračun plač moramo vnesti za vsakega zaposlenega indeks ure.

Ne vem kako se to izračuna. Ali mi lahko pomagate?

Ne vrednost urne postavke ampak indeks ure.

:cry:

zakladničarka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 379
Pridružen: 02 Sep 2005, 14:36
Kraj: Slovenija

Odgovor Napisal/-a zakladničarka » 12 Jan 2009, 18:35

Vprašajte vaše programerje, kaj to pomeni in kako se izračuna. lp

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 12 Jan 2009, 19:39

Govorila bom na pamet, vendar moje mnenje je, da se pri rednih urah vedno upošteva indeks 1,000. Drugače pa je pri nadurah, nočnih in nedeljskih urah, ko so indeksi povečani za % dodatka na uro.

Upam, da je moje mišljenje točno, je pa res, da je najboljše, da povprašate razvijajca programske opreme.

Lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Jan 2009, 23:52

Mogoče se da program "prelieičiti" s tem, da vsakič vnesete urno postavko, ki jo dobite, če bruto znesek delite s številom ur (moj primer programa :spomezik: ).

Sicer pa dobro preberite navodila in mogoče sistem z "indeksi" ni tako napačen. Nekje morate imeti vnešeno osnovno vrednost urne postavke, na osnovi katere izračunate indeks.

Če je ta urna postavka na primer 100 in je plača, ki bila urna postavka delavca 151, je indeks 1,51....., lahko je 0,93 . Ko korigirate plače, oziroma jih povečujete, zmanjšujete, popravite le osnovni podatek. Obračunavanje plač je enostvno, ker poleg števila ur za ostalo poskrbi program.

Urni indeks sem uporabljal, ko sem vodil firmo z več zaposlenimi in sem sledil zakonskim povečanjem.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori