Odpoved pogodbe o delu delavki pšo 55 letu starosti

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
noviveter
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 54
Pridružen: 26 Maj 2008, 09:32

Odpoved pogodbe o delu delavki pšo 55 letu starosti

Odgovor Napisal/-a noviveter » 19 Apr 2009, 20:49

Pozdravljeni,
zaposlena sem v podjetju od septembra 2008 za NEDOLOČEN čas,zavedam se ,da spadam med zaščitene delavke ,ker sem že lani dopolnila 55 let.
Ali mi delodajalec lahko odpove pogodbo o delu,ali pa zmanjša delo na štiri ure dnevno.?Naredila sem že ogromno nadur,ki mi jih noče plačati.Nalaga mi vsakodnevno ogromno dodatnega dela,ki ga tudi v nadurah ne utegnem narediti.Ker se bojim ,da mi bo še bolj znižal osebni doh.popuščam njegovim pritiskom.
Sedaj mi pa zaradi nezadovoljstva z menoj grozi z zmanjšanjem del. časa s tem ,da bo delo prepustil računovodstvu po pogodbi.Skratka zanima me kako in koliko sem zakonu zaščitena in kako se lahko uprem.
Hvala za odgovor.
Sonja

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 27 Apr 2009, 16:29

Ker ste že stari 55 let in če izpolnjujete pogoj 25 let delovne dobe, potem imate pravico na zavodu za zaposlovanje do 2 let nadomestila. V kolikor po tem času imate pogoj za upokojitev, vam delodajalec lahko odpove pogodbo iz poslovnih razlogov.
V kolikor pa po tem obdobju nimate pogojev za upokojitev, vam delodajalec ne bi smel odpovedati pogodbe o zaposlitvi.

Toliko na kratko.

Lp

Odgovori