d.o.o.plača obveznosti zaprtega s.p.-ja

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

d.o.o.plača obveznosti zaprtega s.p.-ja

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 15 Jun 2009, 17:44

Pozdravljeni.

Kako poknjižite plačilo, kjer d.o.o. plača obveznosti, ki so mu ostale v s.p.-ju, ki ga je zaprl?

:idea:

A je potrebna kakšna pogodba?
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 15 Jun 2009, 17:54

Po mojem, če gre za prenos dejavnosti ni problema. Če gre pa za dve ločeni osebi, smatram, da je to plačilo fizični osebi, ki je "naslednik" s.p.-ja. Po mojem bi v primeru, če d.o.o. ni pravni naslednik, to obveznost porafnati fizična oseba sama. Po mojem je to podvrženo dohodnini.

Kaj pa menite ostali?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

jonova
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 62
Pridružen: 15 Feb 2008, 23:13
Kraj: JESENICE

Odgovor Napisal/-a jonova » 15 Jun 2009, 23:20

Zdravo, forumci, ker imam sama take primere, naredim kot da je to dano posojilo fizični osebi, sledi posojilna pogodba in asignacije :evil: ; manjkajo mi le še pogodbe :sjezen: ( nihče jih noče :lol: napisat ) :kladivo: kot teliček, jih bom morala sama; to je moja rešitev :P
jonova

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 16 Jun 2009, 08:33

To je ena oseba, to v zvezi z dohodnino ne razumem. G. Mirko prosim za kratko pojasnilo.

Tudi posojilo ni, če se pa ne da drugače, pa bom seveda tako naredila, ampak ne vem, če bo kdaj to posojilo vrnjeno.
Torej asignacijska pogodba?
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Jun 2009, 09:20

Menim, da bi davčna upoštevala to plačilo kot plačilo fizični osebi, oziroma plačilo računa fizične osebe. Lahko bi obravnavala kot boniteto, ki se oruti podobno kot plača.

Tudi pri posojilni pogodbi moramo biti pazljivi, kajti če ni vračila, kot je bilo dogovorjeno v pogdobi, kaj kmalu pridemo zopet med izplačila podvržena boniteti. Paziti morate še, da sta fizična oseba in družba povezani osebi.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

jonova
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 62
Pridružen: 15 Feb 2008, 23:13
Kraj: JESENICE

Odgovor Napisal/-a jonova » 16 Jun 2009, 10:52

Res so to "cvetke", vendar so ta plačila računov fizičnih oseb iz d.o.o. že sprovedena, tako da se potem mi mučimo; jaz potem, ko računam plače, neto nakažem nazaj na firmo kot vračilo posojila. To je tako zapleteno, da menim, da se davčna, ki ni iz "prakse", v to nebi spuščala, upam :sjezik:
jonova

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Jun 2009, 11:05

Bojim se, da se ravno v take zadeve rada spušča. :spomezik:

PS.: Tudi jaz se srečujem s takimi primeri, ko kaj več od nakdadnega opozorila, če se le da pisnega, ni možno. Če se nato podjetnik ne sekira, zakaj bi se jaz. 8)
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori