neizplačan regres

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
defr5518
Nov član
Nov član
Prispevkov: 11
Pridružen: 26 Apr 2009, 21:38

neizplačan regres

Odgovor Napisal/-a defr5518 » 16 Nov 2009, 10:38

Pozdravljeni,

Do danes sem prejel le 7/12 regresa za letošnje leto, čeprav je po pogodbi o ZDR točno določeno, da mi mora
delodajalec izplačati regres najkasneje do 1. julija oz. do 1. novembra če ima likvidnostne težave.
Pogodbe za dol. čas za tekoče leto sem imel naslednje:
do 31. maja ( 5 mes)
do 31. julija ( 2 meseca)
do 31.okt ( 3 meseci)
S 1. novembrom so me zaposlili za nedoločen čas. Pogodba se mi nikoli ni prekinila!
5/12 regresa sem prejel v mesecu juniju, 2/12 v mesecu juliju.
Kdaj bi mi morali nakazat še preostanek regresa ( 5/12)?
Po mojem prepričanju so zadnji rok že zamudili.

Lep pozdrav

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: neizplačan regres

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Nov 2009, 11:04

Pripada vam regres v celoti.

Kot kaže, ima podjetje res likvidnostne težave. Eno so določila zakona, ki res določajo zadnji rok izplačila regresa, drugo so pa dejstva. Od tega datuma so v vašem primeru nelikvidnosti iztožljive zamudne obresti za neizplačilo. Najbolje je, da povprašate vodstvo in šele na osnovi tega pogovora ukrepate dalje.

V boste v firmi v letošnjem letu zaposleni neprekinjeno celih 12 mesecev. Potek pogodb tu ni pomemben.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

gbranka
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 150
Pridružen: 24 Jun 2004, 09:43
Kraj: Slovenia

Re: neizplačan regres

Odgovor Napisal/-a gbranka » 14 Dec 2009, 11:58

Pozdravljeni

Ko že govorite o neizplačilu rgresa in likvidnostnih težavah podjetja...
Tudi pri nas še nismo dobili izplačanega regresa, ker imamo že lep čas likvidnostne težave in še za plače komaj spacamo skupaj. Zato me zanima, če se lahko izplača regres v letu 2010 za leto 2009? In če se lahko, kako je z obračunom? Ga obračunam letos in pustim obveznosti do zaposlenih ali se ga pač obračuna šele drugo leto? Seveda če se to sploh sme....

Vesela bom odgovorov, ker o tem pa res ne vem veliko, leto se pa izteka in nič ne kaže, da bi bili regresi letos izplačani.
Lep pozdrav
Branka

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: neizplačan regres

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 14 Dec 2009, 12:13

Obračunati ga vsekakor potrebno v letošnjem letu, saj se strošek nanaša na to leto. Dohodnino pa obračunate, ko ga izplačate.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori