Zavod za zaposlovanje in zav. podl. 040

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
stricmatic
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Mar 2014, 13:46

Zavod za zaposlovanje in zav. podl. 040

Odgovor Napisal/-a stricmatic » 25 Mar 2014, 12:48

Spodaj napisana vprašanja sem že napisal pod temo zavarovalna podlaga 40, a ker ni bilo nobenega odgovora, vas sprašujem še tu...morda bo več sreče :)
"Pozdravljeni, sicer ne vem ali moje vprašanje spada sem a vseeno; zavarovan sem po zav.podl. 040/112 in sem lastnik in direktor enoosebne d.o.o..
Ker je promet zelo padel in ni nobene variante, da bi si lahko izplačeval dohodek po poslovodski pogodbi vsaj za višino prispevkov me zanima,katera od spodnjih variant bi bila sploh izvedljiva:
1. Ali je sploh kakšna možnost, da se prijavim na Zavod za zaposlovanje, ne da bi moral zapreti podjetje? Tega sedaj ne morem storiti, ker imam vseeno še nekaj dela (za cca 200 €), ki je vezano na pogodbo, katere do konca leta ne smem prekiniti.

2. Ali se je možno prijaviti, kot direktor in lastnik enoosebne d.o.o pod zav.podl. 001 in si potem "dati odpoved"?
3. Ali je bolje, da pooblastim nekoga drugega (npr. ženo) za direktorico , jaz postanem prokurist in se zavarujem po 001 in mi potem ona da odpoved?
Prav tako me zanima , ali bi mi sploh pripadalo nadomestilo na Zavodu, plačeval sem si namreč prispevke od 853,00 €?
Najlepša hvala za morebitne odgovore. "

Odgovori