Direktor d.o.o.

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
pojznova
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Jul 2015, 18:43

Direktor d.o.o.

Odgovor Napisal/-a pojznova » 10 Jul 2015, 18:58

Jaz pa imam naslednje vprašanje. Sem lastnica in prokurist v svojem d.o.o., do nedavnega je direktorica (nezaposlena v podjetju) bila moja mama, ki pa je žal pred kratkim preminila. Podjetje sicer ima nekaj dohodkov, vendar zaenkrat še ne dovolj da bi bila jaz poslovodna oseba in lastnik hkrati (torej da bi si sama plačevala prispevke), vsekakor se bo to kmalu spremenilo, ampak do tačas me zanima, ali lahko za direktorja postavim svojega očeta, ki pa je prijavljen na zavodu in kot invalid III. kategorije prejema nadomestilo plače. Predvsem me zanima, če bi dejstvo, da je direktor v d.o.o. vplivalo na višino nadomestila, ki ga prejema.
Za kakršno koli pomoč bom nadvse hvaležna :)

bpp
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 109
Pridružen: 06 Apr 2003, 13:24
Kraj: Slovenia

Re: Direktor d.o.o.

Odgovor Napisal/-a bpp » 12 Jul 2015, 14:14

Kadar direktor d.o.o. nima urejenega osnovnga socialnega statusa, se mora polno zavarovati kot poslovodna oseba in plačevati vse prispevke,
ne glede na to, da ni lastnik.
lep dan
bpp

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: Direktor d.o.o.

Odgovor Napisal/-a novica » 12 Jul 2015, 21:00

bpp napisal/-a:Kadar direktor d.o.o. nima urejenega osnovnga socialnega statusa, se mora polno zavarovati kot poslovodna oseba in plačevati vse prispevke,
ne glede na to, da ni lastnik.
lep dan
bpp
Prav res?
Od kdaj?
Kje je to predpisano? - (citat, link...)

lp

bpp
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 109
Pridružen: 06 Apr 2003, 13:24
Kraj: Slovenia

Re: Direktor d.o.o.

Odgovor Napisal/-a bpp » 13 Jul 2015, 08:04

Od 01.01.2014, v skladu z 18. členom ZPIZ-2.
Poslovodenje šteje za delovno razmerje.
lep dan
bpp

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: Direktor d.o.o.

Odgovor Napisal/-a novica » 13 Jul 2015, 09:28

(2) Kot delo iz drugega pravnega razmerja iz prejšnjega odstavka se šteje delo oziroma storitev, kadar se plačilo, prejeto na podlagi tega pravnega razmerja, po zakonu, ki ureja dohodnino, šteje za dohodek, in ni oproščen plačila dohodnine ali ni drug dohodek po zakonu, ki ureja dohodnino.

Najbrž to?

Tudi če je brezplačno - če je samo vpisan v register kot zakoniti zastopnik (poslovodja...)?

lp

Odgovori