Sklep oz. obvestilo o prenehanju delovnega razmerja

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Simon992
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Maj 2017, 10:12

Sklep oz. obvestilo o prenehanju delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a Simon992 » 24 Maj 2017, 10:39

Pozdravljeni, prosim za pomoč oziroma nasvet.

S 1.3.2017 sem podpisal pogodbo o zaposlitvi za določen čas in sicer do 1.6.2017.
Par podatkov ki vam bodo morda v pomoč:
-podjetje je d.o.o.
-zaposlili so me v poslovni enoti(kavaran) imam pa podjetje tudi drugo dejavnost
-16.5.2017 mi lastnik podjetja ustno sporoči, da je danes zadnji dan ko je kavarna odprta

Torej do tukaj, sem mislil ok, opravljene ure do sedaj se mi izplačajo 100% za preostali čas pa me da na čakanje in dobim plačano 80%(če se motim me prosim popravite)
-danes 24.5.2017 dobim po mailu sklep oz. obvestilo o prenehanju delovnega razmerja. V katerem pišem tako:

Oseba xy rojena: xy.xy.xy. stanujoč:xy, preneha delovno razmerje dne 17.5.2017 pri delodajalcu xy.

Obrazložitev:
Oseba xy je s pogodbo o zaposlitvi sklenil delovno razmerje za določen čas za delovno mesto natakarja v kavarni xy. Zaradi zaprtja kavarne in izbrisa poslovne enote je prenehala tudi potreba po zaposlitvi in podana podlaga za odpoved pogodbe o zaposlitvi in s tem prekinitev delovnega razmerja.

V skladu s pogodbo o zaposlitvi je delavcu delovno razmerje prenehalo kot je navedeno v sklepu.

S tem je sklep utemljen.

-to je kao odpoved pogodbe zaradi poslovnih razlogov? že tukaj napaka ker je napačno navedeno kot sklep o prenehanju del. razmerja?
-meni ni potrebno podpisat nič, ker imam veljavno pogodbo in mi pripada tako kot sem napisal zgoraj?
-torej želijo, da to podpišem, poslano po mailu danes, datirano pa s 16.5.2017

Kakšen je moj naslednji korak? Takoj vse predam inšpektoratu za delo?

Hvala za pomoč in nasvete, lep pozdrav

Medvedova
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 27 Mar 2018, 14:41

Re: Sklep oz. obvestilo o prenehanju delovnega razmerja

Odgovor Napisal/-a Medvedova » 29 Mar 2018, 15:16

Upam, da ste vložili tožbo zaradi nezakonitega prenehanja pogodbe o zaposlitvi, saj postopek prenehanja (odpovedi) očitno ni bil speljan skladno z zakonom. Niti ni šlo za sporazumno prekinitev. Zaprtje kavarne in izbris poslovne enote samo po sebi ne pomeni utemeljenega odpovednega razloga (poslovni razlog) oz. razloga za prenehanje pogodbe o zaposlitvi.

Odgovori