VRAČILO ŠOLNINE PODJETJU

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
katarza0105
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 Jan 2018, 21:27

VRAČILO ŠOLNINE PODJETJU

Odgovor Napisal/-a katarza0105 » 26 Jan 2018, 21:35

Spoštovani,

podjetje mi je plačalo šolanje podiplomskega študija,ki sem ga pred dvema letoma tudi uspešno končala.
Pogodbo s Podjetjem X sem sklenila leta 2013. V letu 2017 se je podjetje združilo z drugim podjetjem in nastalo je tako rekoč nova pravna družba, z novim imenom in novo davčno številko, torej podjetje y.
Načrtujem, da bom v kratkem zapustila podjetje in me zanima ali bom morala vrniti stroške šolanja, čeprav podjetje, ki me je prvotno šolalo, praktično ne obstaja več. Obveznosti iz pogodbe še nisem izpolnila, saj bi moral biti v podjetju še nekaj let glede na pogodbo.

Hvala za nasvet,
lp Katarza0105

rahela
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Apr 2017, 18:15

Re: VRAČILO ŠOLNINE PODJETJU

Odgovor Napisal/-a rahela » 27 Jan 2018, 08:44

Pravni naslednik podeduje vse pravice prvega podjetja. Brez dogovora ne bo šlo.

Osaka55
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Apr 2021, 09:13

Re: VRAČILO ŠOLNINE PODJETJU

Odgovor Napisal/-a Osaka55 » 12 Apr 2021, 09:24

Pozdravljeni. Mene pa zanima sledeče. Podjetje me je marca 2020 napotilo na šolanje. Ideja je bila od direktorja. Šolnino je plačalo podjetje, nismo pa skleniki nobenega dogovora ali pogodbe v zvezi z šolnino in v stari pogodbi tudi nikjer ne piše, da bi v primeru odpovedi moral kaj vračati. Novembra 2020 sem dal sporazumno odpoved, ker sem našel boljšo službo v tujini. Sedaj pa mi je podjetje poslalo domov račun, ki je bil izdan iz strani podjetja za mene, češ da sem jaz kupec. Na računu je datum x marec 2021. Mene pa v podjetju že od novembra ni. V prilogi pa je račun, ki ga je podjetje plačalo šoli leto dni prej. Pa emailu pa mi je še direktor napisal da imam časa 8 dni da plačam, če ne sledi izvršba. Ne razumem na kakšni podlagi je to možno. Ali bom moral res plačat? Hvala

Odgovori