iREK potni stroški

Moderator: Mirko Zbačnik

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: iREK potni stroški

Odgovor Napisal/-a slovan » 15 Feb 2018, 12:19

Panožna kolektivna pogodba je pogodba dejavnosti, v katero je uvrščeno vaše podjetje. Ker ne navajate nobenih konkretnih podatkov, se je težko "pogovarjati" na prazno. Če v sami pogodbi tega nimate, se boste morali pogovoriti tudi z
delodajalcem kakšni so kriteriji za povračilo stroškov.

lp

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: iREK potni stroški

Odgovor Napisal/-a Nina » 16 Feb 2018, 13:10

Pa ste že preverili, kakšna bi bila cena mesečne vozovnice? Koliko kilometrov ste oddaljeni od delovnega mesta?
Kot pravi slovan, je takole na slepo nemogoče ugotavljati, ali dobivate premalo ali ne.

Nuša Toplak
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 14 Feb 2018, 12:38

Re: iREK potni stroški

Odgovor Napisal/-a Nuša Toplak » 17 Feb 2018, 19:38

Nina napisal/-a:
16 Feb 2018, 13:10
Pa ste že preverili, kakšna bi bila cena mesečne vozovnice? Koliko kilometrov ste oddaljeni od delovnega mesta?
Kot pravi slovan, je takole na slepo nemogoče ugotavljati, ali dobivate premalo ali ne.
Sem preverila, ampak mi gre skozi samo 1x na teden ko začnem ob 17 uri, drugače nebi mogla nikakor z vlakom, ker bi zamujala za cca. 30 min. Od domačega naslova do delovnega mesta imam 14km in za to dobim povprečno 30€ na mesec za vsak dan tja in nazaj. Lp

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: iREK potni stroški

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 14 Maj 2018, 09:02

Pozdravljeni, da se kar navežem na to temo: če delavec dejansko živi v tujini, ker je bil poslan na delo in dela npr.
22 delovnih dni - ali se mu malica oz. nadomestilo za prehrano in nastanitev upošteva samo za teh 22 dni ali za 30 dni, saj tudi, če ni hodil v službo je moral nekaj jest in nekje živeti, kajne, če tujih dnevnic ni več v tem primeru?:

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Re: iREK potni stroški

Odgovor Napisal/-a capa1 » 14 Maj 2018, 11:31

Ravno sem pri izpolnjevanju iREK obrazca za potne naloge. Ker sem do sedaj izplačevala potne stroške tudi za nazaj za več mesecev hkrati, me zanima kako zdaj poročati?
Za vsak mesec posebej ali kako?
Torej po mojem mnenju naj pri tej plači v iREK-u napišem le za potne stroške za mesec april pod B06, B06a. Za prejšnje mesece (januar do marec) pa naredim ločene REK1 obrazce za vsak mesec posebej? Čeprav bo izplačilo vseh potnih stroškov (januar do april)šele zdaj, 15.5.2018?
Prosim za čimprejši odgovor- da vem kako oddati rek za plačo april.

Hvala!
LP

Odgovori