odpravnina za določen čas

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
anitam
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 158
Pridružen: 13 Jan 2008, 17:36
Kontakt:

odpravnina za določen čas

Odgovor Napisal/-a anitam » 04 Feb 2020, 09:57

Pozdravljeni,
zanima me, če naslednjemu delavcu pripada odpravnina. Najprej je bil zaposlen za poskusno delo 6 mesecev, nato smo mu podaljšali za 4 mesece. Sedaj se mu izteče pogodba za določen čas in mu je ne bomo podaljšali, ker ni dosegel pričakovanih rezultatov pri svojem delu. Torej skupaj je delal pri nas 10 mesecev. Mu moramo dati odpravnino in kolikšno?
Hvala za odgovor.
LP, Anita

Rovinj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 01 Feb 2020, 22:14

Re: odpravnina za določen čas

Odgovor Napisal/-a Rovinj » 04 Feb 2020, 18:13

V primeru izteka pogodbe o zaposlitve za določen čas, ki je bila sklenjena za eno leto ali manj, znaša odpravnina 1/5 osnove. Osnova za izračun odpravnine je povprečna mesečna plača, ki jo je prejel delavec v zadnjih treh mesecih pred odpovedjo. Odpravnina mu ne pripada, če gre za nadomeščanje začasno odsotnega delavca, ali opravljanja javnih del, ali aktivne politike zaposlovanja. Veza ZDR-1, 79.člen ( Ur.l.RS 21/13).
Lp

anitam
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 158
Pridružen: 13 Jan 2008, 17:36
Kontakt:

Re: odpravnina za določen čas

Odgovor Napisal/-a anitam » 06 Feb 2020, 07:31

Kaj je v primeru, da delavcu ne podaljšaš pogodbe ali da jo predčasno prekineš iz poslovnih razlogov ali razloga nesposobnosti kaj drugače? Mu vseeno pripada odpravnina in koliko?
LP, Anita

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: odpravnina za določen čas

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 10 Feb 2020, 10:21

Pozdravljeni,


torej če prav razumem v primeru da smo osebo zaposlili za eno leto po programu Zaposli me mu po izteku pogodbe ne izplačamo odpravnine?

Hvala in l.p.
Sara

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: odpravnina za določen čas

Odgovor Napisal/-a adut » 13 Feb 2020, 14:55

Delavec je bil zaposlen po pogodbi za določen čas in je pred iztekom pogodbe sklenil sporazum o prenehanju pogodbe in zdaj sem v dilemi, če mu pripada odpravnina?

Odgovori