Spremembe na Individualnem REK-u

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
luvi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Sep 2010, 15:54

Spremembe na Individualnem REK-u

Odgovor Napisal/-a luvi » 22 Jun 2021, 09:44

Pri vseh spremembah v času epidemije sem zmeden glede poročanje Dodatnih podatkov o dohodkih iz zaposlitve (rubrike Bxx)
Glede na to, da je konec epidemije ali je tudi "konec" posebnosti za karantene, varstva otrok in ostale odsotnosti?
Ali se vpisuje (oz se bo od 1.7. 2021 dalje vpisovalo ) pod:
B01 - ure in bruto plačilo za redno delo, nadure in vsa nadomestila v breme delodajalca (bolniška do 30 dni, dopust,..) ?
B02 - vsa nadomestila, ki ne bremenijo delodajalca (oz. jih delodajalec dobi povrnjene od zavodov ali iz proračuna in ki so bila v času EP "premaknjena" v B01)?
B03 - Nadomestila po predpisih SPIZ-a (skrajšan delovni čas)

In prosim za pomoč še pri rubrika Mxx in sicer kaj se poroča v M01, kaj v M02 in kaj pod M03?

Ali obstaja kje čistopis navodil za poročanje (aktualen) na REK obrazcih? Jaz ga ne najdem in ga tudi nikoli nisem uspel najti in sem vedno iskal podatke posameznih sklopov na iREK-u v različnih navodilih ...

luvi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Sep 2010, 15:54

Re: Spremembe na Individualnem REK-u

Odgovor Napisal/-a luvi » 13 Jul 2021, 10:26

luvi napisal/-a:
22 Jun 2021, 09:44
Pri vseh spremembah v času epidemije sem zmeden glede poročanje Dodatnih podatkov o dohodkih iz zaposlitve (rubrike Bxx)
Glede na to, da je konec epidemije ali je tudi "konec" posebnosti za karantene, varstva otrok in ostale odsotnosti?
Ali se vpisuje (oz se bo od 1.7. 2021 dalje vpisovalo ) pod:
B01 - ure in bruto plačilo za redno delo, nadure in vsa nadomestila v breme delodajalca (bolniška do 30 dni, dopust,..) ?
B02 - vsa nadomestila, ki ne bremenijo delodajalca (oz. jih delodajalec dobi povrnjene od zavodov ali iz proračuna in ki so bila v času EP "premaknjena" v B01)?
B03 - Nadomestila po predpisih SPIZ-a (skrajšan delovni čas)

In prosim za pomoč še pri rubrika Mxx in sicer kaj se poroča v M01, kaj v M02 in kaj pod M03?

Ali obstaja kje čistopis navodil za poročanje (aktualen) na REK obrazcih? Jaz ga ne najdem in ga tudi nikoli nisem uspel najti in sem vedno iskal podatke posameznih sklopov na iREK-u v različnih navodilih ...
Kaj nihče ni siguren ali pa sem samo ja tako zmeden?

ik1704
Nov član
Nov član
Prispevkov: 13
Pridružen: 13 Jul 2021, 11:16

Re: Spremembe na Individualnem REK-u

Odgovor Napisal/-a ik1704 » 13 Jul 2021, 11:19

Glede na to, da so podaljšali olajšavo za skrajšan delovni čas do 30.9. (https://www.gzs.si/zdruzenje_kovinskih_ ... -19-ziupgt) , verjetno tudi vpisovanje Reka ostane kot prejšnje mesece...

Še pojasnilo Fursa (26.7.): http://datoteke.fu.gov.si/eDavki/Predla ... _2021.docx

Odgovori