PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 13 Sep 2021, 13:45

Pozdravljeni, forumovci,

spet imam eno dilemo in bi rada vaše mnenje:

d.o.o. se ukvarja z gradbeno dejavnostjo in drugimi priložnostnimi deli po Sloveniji. Sedež podjetja imajo v Trbovljah,
trenutno delovno mesto pa npr. v Postojni. Delavec se na delo vozi s svojim osebnim avtomobilom.... Zanima me obračun kilometrine, ki se mu bo izplačala:
Iz Hrastnika, kjer ima bivališče, se s svojim avtom pripelje v Trbovlje na sedež podjetja, nato se spet s svojim vozilom odpelje v Postojno na delovišče, po koncu službe pa spet nazaj na sedež podjetja in nato domov.
Ali se mu po vsej njegovi poti obračunava km po 0,18 eur/km ali se mu od sedeža podjetja pa do delovišča in nazaj obračunava 0,37 eur/km?
Kako bo s tem sedaj, ko je omejitev neobdavčenega prevoza 140 eur, pride ta omejitev tudi zanj v poštev?

Hvala vam za odgovore oz. mnenja.... :)

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 14 Sep 2021, 09:43

Nihče? :-(

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 14 Sep 2021, 11:44

Če razmišljam, da je službena pot pot nekam, kar ne pomeni rednega dela zaposlenega na delovnem mestu, temveč pot, ki je sicer potrebna, a to ni njegovo redno delo (pot na izobraževanje, sestanek....), je pot na delo, ki poteka na terenu pot na delo. Narava dela na terenu je, da gre tu za delavčevo naravno delo in ne za pot, ki ne predstavlja njegovega rednega dela. Po tej razlagi gre tu za pot na delo. V kolikor bi delavca napotili na primer na izobraževanje, bi šlo za službeno pot.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 15 Sep 2021, 09:48

Hvala, Mirko, tudi jaz tako razmišljam..... Torej se tudi vi strinjate, da je to prevoz na delo v višini 0,18 eur/km?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Sep 2021, 08:16

Da, -Ravno tako zaposlenim, katerih narava dela je delo na terenu niso upravičeni do dnevnic. Le mimogrede.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

luvi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Sep 2010, 15:54

Re: PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Odgovor Napisal/-a luvi » 26 Okt 2021, 14:26

Tokrat se ne bi strinjal z vami.
Mislim, da delavec prejme povračilo stroškov za prevoz na delo le od mesta njegovega bivanja (Hrastnika) do podjetja (torej do Trbovelj), torej 0,18€/km. Za pot od sedeža podjetja (Trbovelj) do delovišča (Postojna) in nazaj do sedeža pa mu pripada 0,37€/km. Saj... , kaj če npr. v enem dnevu delal na dveh deloviščih, bi mu tudi prevoz iz enega na drugega šteli za prevoz na delo? Po moje je to službena pot.

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Odgovor Napisal/-a jurek » 03 Nov 2021, 13:29

Ali v pogodbi o zaposlitvi kaj piše, kako zaposleni pride do delovišča?

Zaposleni lahko parkira avto pred podjetjem pa reče "jaz sem tu, zdaj me pa spravite na delovišče (pa ne z mojim avtom, ga je škoda)".
(do tu torej 0,18€/km)

In potem šef reče: "Miha, vzemi še Janeza, pa se odpeljita v Postojno."
Je to za Mihata še vedno samo 0,18€/km, ali je 0,37€/km?

Ali pa šef reče: "Daj v prtljažnik še to štemarco, pa lopato, pa dva žaklja cementa."
Je to še vedno samo 0,18€/km, ali je 0,37€/km?
Ali je mogoče že delo na črno (prevoz materiala s.p.)?

luvi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 28 Sep 2010, 15:54

Re: PREVOZ NA DELO - KAKO IN KAJ

Odgovor Napisal/-a luvi » 04 Nov 2021, 09:52

Tično tako... Do podjetja 0.18, ostale poti oa pa 0.37€.
jurek napisal/-a:
03 Nov 2021, 13:29
Ali v pogodbi o zaposlitvi kaj piše, kako zaposleni pride do delovišča?

Zaposleni lahko parkira avto pred podjetjem pa reče "jaz sem tu, zdaj me pa spravite na delovišče (pa ne z mojim avtom, ga je škoda)".
(do tu torej 0,18€/km)

In potem šef reče: "Miha, vzemi še Janeza, pa se odpeljita v Postojno."
Je to za Mihata še vedno samo 0,18€/km, ali je 0,37€/km?

Ali pa šef reče: "Daj v prtljažnik še to štemarco, pa lopato, pa dva žaklja cementa."
Je to še vedno samo 0,18€/km, ali je 0,37€/km?
Ali je mogoče že delo na črno (prevoz materiala s.p.)?

Odgovori