OBDARITEV OTROK

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Jabolko123
Nov član
Nov član
Prispevkov: 13
Pridružen: 24 Jun 2020, 13:21

OBDARITEV OTROK

Odgovor Napisal/-a Jabolko123 » 20 Dec 2021, 13:24

Vodstvo podjetja se je odločilo, da bo otroke zaposlenih obdarilo. Odločili so, glede na epidemiološko situacijo, da bojo samo nakazali znesek 30EUR staršem otrok mlajših od 15 let.
Kako je v primeru, da sta v podjetju zaposlena oba starša? Dobi znesek samo en starš ali lahko oba?
Zanima me tudi iz stališča, če starša nista zaposlena v istem podjetju, pa se npr. pri obeh delodajalec odloči za tako darilo.

Vprašanje se nanaša na obdavčitev, ki je nad 42 EUR.

Jabolko123
Nov član
Nov član
Prispevkov: 13
Pridružen: 24 Jun 2020, 13:21

Re: OBDARITEV OTROK

Odgovor Napisal/-a Jabolko123 » 20 Dec 2021, 15:05

Ima kdo vsaj kakšno mnenje glede tega? :nevem:

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1572
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Re: OBDARITEV OTROK

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 21 Dec 2021, 06:33

Ko smo še mi imeli male otroke, sem jaz v svoji službi dobila darilne bone v vrednosti 40 eur, in mož, ki je zaposlen v javni upravi, pa darilo približno v takšnem znesku. Nobene dohodnine nisva od tega plačala, čeprav je šlo za istega otroka. Ne v moji in pa tudi v njegovi službi nihče ni preverjal ali je bilo že darilo v partnerjevi službi. :nevem:
Hmm... če pa sta oba v isti službi, pa res ne vem, kako bi to izpeljala. Tudi sama bi bila v dvomih.... Sicer nisem še nikoli izplačevala zneska za darila otrok, tako, da mi niti ni poznano, ali je o tem treba kaj poročat ?
Če poročaš, je možno to ugotovit, da je otrok dobil dvakrat darilo, če pa ne poročaš, pa samo ob kakšni morebitni kontroli.
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

Odgovori