potni nalogi še enkrat.

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zlati
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 26 Maj 2005, 11:47

potni nalogi še enkrat.

Odgovor Napisal/-a zlati » 09 Okt 2006, 13:41

Pri vprašanju če lahko izplačamo potne naloge nečlanu društva mi je bil v odgovoru posredovan link.

http://www.durs.gov.si/index.php?id=3974&no_cache=1

Na tej strani sem prebrala obvestilo če gre za člana, potem, pa sem našla tudi obvestilo obdavčitev nagrad prostovoljcem, kjer je navedeno:V skladu z drugo alineo 2. točke drugega odstavka 100. člena ZDoh-1 se dohodnina ne plačuje od prejemkov, namenjenih pokritju stroškov prevoza, od nočitev in dnevnic, dokumentiranih z računom, kadar je izplačilo opravljeno fizični osebi, ki prostovoljno oziroma na podlagi vabila ali poziva sodeluje v prostovoljnih ljubiteljskih, humanitarnih, dobrodelnih, vzgojno-izobraževalnih, zdravstvenih, kulturnih, športnih, raziskovalnih in sindikalnih dejavnostih, v dejavnostih zbornic, verskih skupnosti in političnih strank, pod pogojem, da so navedene dejavnosti nepridobitne dejavnosti.

Ali to potem pomeni, da mi lahko izplačamo nagrado prostovoljcu, ki ni naš član(imenovana je samo fizična oseba) oz. tudi potne stroške do uredbe brez da so obdavčeni, če opravljamo zgoraj naštete dejavnosti.
Zlati

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 09 Okt 2006, 13:44

Potni stroški bi lahko bili izplačani glede na prejšnje pojasnilo.
Nagrada pa po mojem mnenju ne.

Odgovori