odgovornost

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
MIŠKO
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 239
Pridružen: 18 Nov 2004, 10:27
Kraj: Slovenia

odgovornost

Odgovor Napisal/-a MIŠKO » 10 Okt 2007, 08:37

Do kolikšne mere sem odgovorna za direktorjeva ravnanja v družbi, če kršijo rač.standarde ali celo davčno?Po pogodbi sem neposredno odgovorna njemu,bilance izdelujem jaz.

Hvala in LP

epson
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 20 Dec 2004, 11:24

Odgovor Napisal/-a epson » 10 Okt 2007, 10:44

Direktor družbe je odgovoren za celotno poslovanje družbe ne glede na to, kdo opravlja dela. Vi ga pač lahko opozarjate na napravilnosti, vem pa, da je praksi težko to dopovedati odgovornim.

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnos » 10 Okt 2007, 11:20

Tudi jaz imam vprašanje povezano z odgovornostjo in sicer:

Del. mesto računovodje od januarja do decembra letos-določen čas, pred tem je podjetje imelo zunanje računovodstvo (otv. stanja niso čisto točna), implementacija informacijskega sistema letos še ni končana, še nekaj stvari ni po pravilih. Bilanco bo zelo težko narediti, ker je težko priti do podatkov,zaloge,... Kadrovsko z vsemi postopki zelo zamujajo.Kaj če računovodkinje 1. januarja ni v službo?

LP
A

MIŠKO
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 239
Pridružen: 18 Nov 2004, 10:27
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a MIŠKO » 10 Okt 2007, 11:24

Jaz sem mnenja, da mora direktor poskrbeti-ker ima vse pravice,vse kompetence,vso avtoriteto??!!-da so dela ( vsa ) pravočasno in pravilno opravljena.Za to si postavi šefe in pač od njih zahteva , da je vse opravljeno.Davčni in vsem ostalim odgovarja DIREKTOR.

LP

mala novinka
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 162
Pridružen: 01 Feb 2007, 09:47
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a mala novinka » 10 Okt 2007, 12:00

kazen pa dobi tudi računovodja!!!!


kaj pa če imaš nerazumega direktorja, kateri dela samo tako kot je njemu v redu in ti ne dovoli plačati dolga do države.... potem si pa v ......

a ima kdo kakšno službo zame :)

lep oblačen dan....
nevednost ni lepa čednost

Odgovori