nagrada

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Kraj: Celje

nagrada

Odgovor Napisal/-a vesnak » 14 Sep 2010, 08:37

Zveza društev je organizirala tekmovanje. Za izvedbo in vse ostale zadeve v zvezi s tekmovanjem bi direktorju tekmovanj izplačali nagrado. Direktor tekmovanja ni član nobenega društva. Pri njegovem delu so nastali tudi potni stroški. Ali se mu lahko izplačajo potni stroški na osnovi njegovega potnega naloga brez, da bi to zapadlo pod obdavčitev?
Na kakšen način naj se mu izplača nagrada za opravljeno delo - zveza se je odločila, da mu za dobro izvedbo izplača nagrado. :?:

franca
Računovodja
Računovodja
Kraj: Mengeš

Re: nagrada

Odgovor Napisal/-a franca » 14 Sep 2010, 13:34

"Nagrada" za opravljeno delo ni nagrada, ampak plačilo za delo. Za take vrste dela, kot gre pri vas, je možna podjemna pogodba. Stroškov kilometrine ne morete izvzeti iz obdavčitve, lahko pa jih izvajalec uveljavlja v ugovoru na obračun dohodnine.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster

Odgovor Napisal/-a vesnak » 14 Sep 2010, 14:36

torej moramo skleniti za to nagrado podjemno pogodbo in obračunati ter plačati vse dajatve;

na račun česa pa lahko ugovarja potem ta fizična oseba za kilometrino? a potem bi mu kilometrino izločili iz dohodkov?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 14 Sep 2010, 22:22

Če me spomin ne vara, je obravnava potnih stroškov odvisna tudi od tega, ali so opavljeni za pridobitno ali nepridobitno dejavnost. Le so "nepridobitni", niso obdavčeni.

Upam, da mi spomin vsaj kolikot toliko še deluje... :oops:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster

Odgovor Napisal/-a vesnak » 15 Sep 2010, 08:24

samo to ali spadajo potni stroški v pridobitno oz. nepridobitno dejavnost je verjetno pomena le pri izdelavi davčnega obračuna ?

namreč ne vem ali lahko brez kakršnihkoli dajatev izplačamo potem zgolj potne stroške in se tej nagradi ta direktor tekmovanj odpove;

prijavnine, ki jih zveza pobere pri tekmovanju gre za stroške tekmovanja in nagrade zmagovalcem ter ev. tudi direktorju tekmovanj.

tekme so verjetno pridobitne dejavnosti?

ali lahko društvo oz. zveza sploh izplača potne stroške nekomu, ki ni član društva brez dajatev?

franca
Računovodja
Računovodja
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a franca » 15 Sep 2010, 13:26

Kot sem razumela, direktor tekmovanja ni član društva, torej mu društvo ne more kar povrniti potnih stroškov.
V ugovoru k izračunu dohodnine mora predložiti seznam voženj, ki so bile potrebne, da je opravil delo po pogodbi, z obračunom kilometrine. Potem se mu ti stroški upoštevajo kot dejanski stroški poleg 10% normiranih.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster

Odgovor Napisal/-a vesnak » 15 Sep 2010, 13:32

Franca,
hvala vam za info!

z društvom se bolj malo ukvarjam in imam strašne probleme pri razumevanju teh zadev, zato mi je vsak info, ki je bolj na enostaven način razložen, meni v veliko pomoč

Odgovori