Društvo pridobitna dejavnost - bife

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
cevar1
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Sep 2016, 07:33

Društvo pridobitna dejavnost - bife

Odgovor Napisal/-a cevar1 » 08 Sep 2016, 08:20

Spoštovani,

Smo prostovoljno gasilsko društvo in imamo ustrezno opremljen prostor za izvajanje gostinske dejavnosti. Prostor je primeren in opremljen za bife, pomeni samo točenje in strežba pijače.
Zanima nas, če bi kot društvo lahko opravljali pridobitno dejavnost, tako da bi imeli v obratovanju bife, ter kaj vse bi morali pri tem storiti ?

Zadevo si predstavljamo tako, da bi bil bife odprt samo ob koncih tedna, od petka popoldan do nedelje, ter med prazniki.
Da ne bi konkurirali gostincem v okolici, bi imeli cene enake kot lokalni gostinci.
Strežbo oz. delo v bifeju pa bi opravljali prostovoljno, brez plačila člani društva.
Ves dobiček pa bi vlagali nazaj v društvo (investicijsko vzdrževanje objekta, nabava gasilne opreme, itd …)
Je kaj takega možno izvesti, ter kako ?

Iskrena hvala za vaše izčrpne odgovore.

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Društvo pridobitna dejavnost - bife

Odgovor Napisal/-a adut » 08 Sep 2016, 15:31

Lahko imate, če pridobite vsa potrebna dovoljenja in če imate tako dejavnost v statutu.
Taka dejavnost je pridobitna, torej je dobiček iz te dejavnosti obdavčen z davkom od dohodka pravnih oseb 17% in ves dobiček itak morate vlagati nazaj v dejavnost, ker ni dovoljeno, da bi si člani delili dobiček.

cevar1
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Sep 2016, 07:33

Re: Društvo pridobitna dejavnost - bife

Odgovor Napisal/-a cevar1 » 09 Sep 2016, 10:14

Prebral sem tudi zakon o gostinstvu ter pripadajoče pravilnike ter ugotavljam, da z manjšimi dopolnitvami lahko zadostujemo zakonu o gostinstvu.
Potrebno si je pridobiti še uporabno dovoljenje.
Kaj vse je še potrebno ?

NAJBOLJ kar me zanima je, če lahko oseba ki je član društva, prostovoljno ter brez plačila opravlja delo strežbe pijače v smislu takega bifeja, kot je predhodno opisano. Prebral sem zakon o preprečevanju dela in zaposlitve na črno in tud zakon o prostovojstvo venda so mi stvari še vedno nejasne.


Vljudno PROSIM za pomoč. HVALA !

anka
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2415
Pridružen: 27 Jul 2004, 18:12

Re: Društvo pridobitna dejavnost - bife

Odgovor Napisal/-a anka » 10 Sep 2016, 16:41

Davek od dobička po novem 19%..

Odgovori