plača v društvu

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
cebedrelica
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Okt 2016, 16:14

plača v društvu

Odgovor Napisal/-a cebedrelica » 06 Okt 2016, 16:20

Pozdravljeni,
trenutno preko javnih del delam v društvu (humanitarni organizaciji, ki jo financira FIHO), ki nima zaposlenih. Z novim letom bi me zaposlili. Imam VI. stopnjo izobrazbe in 26 let delovne dobe.
Kje lahko najdem podatke za izračun plače (na kateri podlagi) ? Sem se popolnoma zmedla med raznimi podatki. Kakšna je višina dodatka za delovno dobo in na kaj se sklicuje izplačilo prehrane, prevoza na delo in letnega regresa?
najlepša hvala za pomoč.

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: plača v društvu

Odgovor Napisal/-a lelika » 08 Okt 2016, 22:30

Verjetno boste podpisala pogodbo v kateri bo navedena vasa placa. Placa se izplacuje po pogodbi. Dodatek na delovno dobo 0,5% na vsako polno leto.. Regres za prehrano-malica do 6,12/delovni dan...potni stroski ponavadi znesek mesecne vozovnice...
Lp

cebedrelica
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Okt 2016, 16:14

Re: plača v društvu

Odgovor Napisal/-a cebedrelica » 11 Okt 2016, 16:54

Hvala za podatke. Problem je samo v tem, ker nikoli niso imeli zaposlenega in so mene zaprosili da sestavim pogodbo, ker sem kadrovik po izobrazbi, jaz pa žal ne vem od kod izhajati, lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: plača v društvu

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Okt 2016, 09:45

Za začetek lahko kje v papirnici nabavite "mušter", saj je vse bistveno tam zajeto.

Poleg tega, da poročate izplačilo plače na FURS, morate poročat tudi na AJPES.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

cebedrelica
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Okt 2016, 16:14

Re: plača v društvu

Odgovor Napisal/-a cebedrelica » 13 Okt 2016, 19:43

Verjetno sem se slabo izrazila. Zanima me, katera kolektivna pogodba je lahko osnova za izračun plače .. Na podlagi česa se lahko naredi izračun .. Hvala.

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Re: plača v društvu

Odgovor Napisal/-a pamps » 14 Okt 2016, 07:46

35.člen Zakona o humanitarnih organizacijah pravi: "Osebni prejemki iz naslova delovanja posameznikov v humanitarnih organizacijah morajo biti opredeljeni v temeljnem ali posebnem aktu humanitarne organizacije in ne smejo biti višji, kot je to določeno z zakoni in s kolektivno pogodbo za področje zdravstva in socialnega varstva."

cebedrelica
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Okt 2016, 16:14

Re: plača v društvu

Odgovor Napisal/-a cebedrelica » 15 Okt 2016, 11:40

Super. Najlepša hvala.

Odgovori