ddv

Moderator: Mirko Zbačnik

Bee
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 805
Pridružen: 03 Avg 2007, 12:30
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bee » 21 Jan 2009, 16:03

Že v redu. Samo ne trdi nekaj, v kar nisi prepričan. In ne govori o zmoti nekoga na podlagi tega, kar ti misliš (ampak samo misliš), da je pravilno.
Drugače pa: saj smo tukaj, da razčistimo probleme in vsak ima preavico povedat, kar misli.

birsa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Dec 2005, 13:42

Odgovor Napisal/-a birsa » 21 Jan 2009, 16:15

starči napisal/-a:Po vmesnem "nadmudrivanju" pa niste (nismo) Lani svetovali glede bistvenega : iti na DDV ali ne.

Kakšna bolj avtoritativna trditev povrh mojih predhodnih ugibanj? lp
OK. Moje mnenje: Če sp dela v pretežnem delu za druge davčne zavezance in samo v manjšem delu ali celo nič za končne potrošnike potem je bolje takoj preiti na davčnega zavezanca. Tak je bil moj primer in sem se sam prijavil na začetku obratovanja s.p.-delam izključno za duge firme-davčne zavezance.

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 21 Jan 2009, 20:23

V tem se z Birso strinjam.

Predvsem pa bi Lani svetoval, naj se ne ozira na jamranje najemodajalca, koliko da izgubi s tem - (kako da jo je sploh vzel brez DDVja??).

Odloči naj se izključno po svoji računici. Če ima slučajno bife ali frizerijo, bi jaz vztrajal brez DDV - saj menda slutite zakaj. lp

Pripis: Ali pa naj najemodajalec, ki ima zaradi tega "baje"velike stroške, pove znesek teh povečanih stroškov in naj za polovico tega zniža najemnino, Lana gre na DDV, pa bo volk sit in koza cela.

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 21 Jan 2009, 20:23

V tem se z Birso strinjam.

Predvsem pa bi Lani svetoval, naj se ne ozira na jamranje najemodajalca, koliko da izgubi s tem - (kako da jo je sploh vzel brez DDVja??).

Odloči naj se izključno po svoji računici. Če ima slučajno bife ali frizerijo, bi jaz vztrajal brez DDV - saj menda slutite zakaj. lp

Pripis: Ali pa naj najemodajalec, ki ima zaradi tega "baje"velike stroške, pove znesek teh povečanih stroškov in naj za polovico tega zniža najemnino, Lana gre na DDV, pa bo volk sit in koza cela.

lana1
Nov član
Nov član
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Avg 2008, 13:08
Kraj: CELJE

Odgovor Napisal/-a lana1 » 23 Jan 2009, 11:26

Hvala vsem, ki ste mi odgovorili in mi pomagali,da zaključim ta problem.
Z lastnikom sva imela včeraj sestanek in se pogovorila in pogodila da je zdaj za oba prav.
Še enkrat hvala

Odgovori