Sprememba enostavno-dvostavno knjigovodstvo

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
asparagus
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 10 Nov 2005, 08:00

Sprememba enostavno-dvostavno knjigovodstvo

Odgovor Napisal/-a asparagus » 16 Jun 2009, 08:03

Marca se je name obrnila znanka in me prosila naj naredim obračun za moža, ki je jeseni 2008 odprl popoldanski s.p. Ker sem bila v časovni stiski, nisem šla posebej zanj študirat kako se ročno vodi enostavno knjigovodstvo, poknjižila sem mu v dvostavnem, za kar imam tudi program.

Zdaj vidim, da bi se moral že lani odločiti tudi za vodenje knjigovostva v letu 2009. Posebnega obrazca gotovo ni oddal, najbrž mu velja izjava, ki jo je dal ob davčni registraciji, ki pa je ni shranil.

Kaj mi svetujete za letos. Domnevam, da se bodo spet obrnili name, čeprav morda šele konec leta.

DECO
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 549
Pridružen: 10 Feb 2006, 18:32

Odgovor Napisal/-a DECO » 16 Jun 2009, 14:24

Če ste znanci, bo najbolje, da se pogovorite, če boste tudi za 2009 obračun naredili vi. Če ja, pokličite ustreznega davčnega kontrolorja na DURS, ki vam bo svetoval kaj storiti.
DECO

asparagus
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 10 Nov 2005, 08:00

Odgovor Napisal/-a asparagus » 17 Jun 2009, 09:15

DECO napisal/-a:Če ste znanci, bo najbolje, da se pogovorite, če boste tudi za 2009 obračun naredili vi. Če ja, pokličite ustreznega davčnega kontrolorja na DURS, ki vam bo svetoval kaj storiti.
Domnevam, da bodo spet prišli k meni, samo vprašanje kdaj, ker jim je to honorarna dejavnost in se med letom s tem ne obremenjujejo preveč :wink: .
Sama jih bom poklicala in vprašala, potem pa se pozanimala na DURS-u.

Odgovori