POgodba o posredovanju

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
ninamarija
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Avg 2010, 16:37

POgodba o posredovanju

Odgovor Napisal/-a ninamarija » 08 Sep 2010, 18:38

Nameravam odpreti s.p. , katerega glavna dejavnost bo posredovanje pri prodaji in nakupu blaga. Ali je pogodba o posredovanju nujna za izdajanje računov, ali mora biti overjena pri notarju, na kakšni podlagi lahko izdam račun in ali dobim kakšne sankcije če npr. prodajalec ali kupec ne plačata davka ali kako drugače nepošteno ravnata?

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: POgodba o posredovanju

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 08 Sep 2010, 20:02

Pogodba sicer ni obvezna, veljajo lahko tudi druge oblike dogovora - naročilnica, ostala korespondenca, je pa dober element za to, da obe stranki zaščičita svoje interese. Ni nujno, da je overjena pri notarju, saj če bi vsaka pogodba bila overjena, imamo premalo notarjev v Sloveniji. :) Sicer ne razumem vprašanja, kako bi nepošteno ravnala. Sankcije za neplačilo davka so pa lahko kar velike - preberite si davčne zakone, zakon o davčnem postopku itd. Ne vem zakaj že vnaprej govorite o nepoštenem ravnanju :roll:
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

ninamarija
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Avg 2010, 16:37

Re: POgodba o posredovanju

Odgovor Napisal/-a ninamarija » 09 Sep 2010, 10:48

Hvala za odgovor, gled nepoštenega ravnanja pa me zanima, če sem jaz posrednik posla in za to dobim provizijo ter od tega plačam davek na dobiček, nasprotna stran (npr. prodajalec, ki blago proda) pa ne plača ddv, ali stori kak drug prekršek, ali se to tudi mene tiče ali ne?

katrijn
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1131
Pridružen: 05 Avg 2004, 09:28
Kraj: Slovenia

Re: POgodba o posredovanju

Odgovor Napisal/-a katrijn » 14 Sep 2010, 13:30

Seveda se vas to ne tiče, saj ne morate odgovarjati za dejanja druge pravne ali fizične osebe.

Odgovori