Prijava za digitalno potrdilo

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
sm
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Mar 2005, 10:33

Prijava za digitalno potrdilo

Odgovor Napisal/-a sm » 11 Dec 2015, 10:37

davčna blagajna. Prosim za pojasnilo postopka prijave.
Na e.davkih imamo -Zahtevek za pridobitev namenskega digitalnega potrdila za izvajanje postopka davčnega potrjevanja računov

Ali moramo to najprej poslati na FURS. In potem se s tem prijavimo preko davčne blagajne in tu povemo - kdo, kdaj, kje.... in vse ostalo.

V bistvu - prosim, če kdo opiše postopek prijave. (Jaz oddajam vse preko e.davkov - stranka pa bo sama izdajala račune in imela davčno blagajno - kaj moram narediti jaz in kaj on sam)

Geteburg
Nov član
Nov član
Prispevkov: 17
Pridružen: 09 Jun 2015, 22:31

Re: Prijava za digitalno potrdilo

Odgovor Napisal/-a Geteburg » 19 Dec 2015, 18:16

Oddaj obrazec preko edavkov in potem boš dobila key za prevzem digitalnega potrdila.

Navodila za prevzem in inštalacijo: http://www.datoteke.fu.gov.si/eDavki/Pr ... trdila.pdf

Ko se prvič prijaviš v mini blagajno bo potrebno nastaviti nastavitve., glej točko 2.1 v navodilih.

Navodila za mini blagajno: https://blagajne.fu.gov.si:9002/MiniBla ... agajna.pdf

katara
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Nov 2016, 15:02

Re: Prijava za digitalno potrdilo

Odgovor Napisal/-a katara » 10 Nov 2016, 15:15

Pozdravljeni! Imam vprašanje glede namenskega digitalnega potrdila za davčno potrjevanje računov. Zahtevek sem oddala preko eDavkov in potrdilo prevzela, nisem ga pa še uporabila (uvozila v program davčne blagajne). Ko sem vse to napravila sem ugotovila, da sem zahtevek oddala kot fizična oseba in ne kot s.p. - na prvi strani eDavkov sem se prijavila kot fizična oseba. Zanima me, ali je prejeto digitalno potrdilo v redu, saj je konec koncev vezano na isto davčno št. ali ga moram preklicati in zahtevati novo (tokrat kot s.p.). Najlepša hvala za pomoč.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Prijava za digitalno potrdilo

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 11 Nov 2016, 12:10

Kadarkoli lahko oddaste preklic potrdila in oddaste zahtevek za novega, tokrat s pravo "osebo", Prejeli boste novega.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori