Nagrada za preseganje kvote

Moderator: Mirko Zbačnik

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Nagrada za preseganje kvote

Odgovor Napisal/-a slovan » 13 Feb 2016, 18:25

vmartina napisal/-a:Zdaj pa vprašanje ali je prav, da sem vključil tudi december? Oproščene prispevke potem v DOHDEJ izločim pod 2.6. V B.S. izkažem terjatev za neizplačane nagrade. Ali je to vse?
vmartina napisal/-a:Vodim enostavno knjigovodstvo
Opravljate dejavnost in ugotavljate davčno osnovo na podlagi dejanskih prihodkov in dejanskih odhodkov (predpostavljam, ker če bi bili "normiranec" ne bi vodili knjig).
V izkazu poslovnega izida in pa v poslovnih knjigah izkažete med odhodki celotne prispevke; oproščene prispevke pa izkažete med prihodki. V davčnem obrazcu zato ničesar ne izvzamate (izvzetje pod zap. 2.6./prihodki se nanaša na tiste s.p.-je, ki ugotavljajo davčno osnovo na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov).
V BS izkažete terjatev za neizplačano nagrado za preteklo poslovno leto do katere ste upravičeni.

lp

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Nagrada za preseganje kvote

Odgovor Napisal/-a slovan » 13 Feb 2016, 18:33

manjag napisal/-a:tudi jaz imam enak primer:mož ima SP in je invalid ter ne plačuje PIZ in prejema denarno nagrado. Če sem prav razumela, PIZ in denarna nagrada povečujejo prihodek, vendar se prispevki PIZ, ki jih nismo plačali, izvzamejo iz davčnega obračuna v koloni 2.6.
slovan napisal/-a:1) Prav ste razumeli.
Ker se je prvo vprašanje nanašalo na s.p.- ki ugotavlja davčno osnovo na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov, vi pa v svojem vprašanju niste navedli na kakšen način ugotavljate davčno osnovo, je moj odgovor "pravilen" le v primeru, ko ste tudi vi "normiranec". Kolikor niste, ker ugotavljate davčno osnovo na podlagi dejanskih prihodkov in dejanskih odhodkov: v tem primeru ne izvzamete iz prihodkov v zap. 2.6. DOHDEJ neplačanih prispevkov, saj imate med odhodki vse prispevke.
Pojasnilo DURS:
http://www.fu.gov.si/arhiv_durs/si/pris ... index.html

lp

vmartina
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 09 Jun 2008, 10:38

Re: Nagrada za preseganje kvote

Odgovor Napisal/-a vmartina » 15 Feb 2016, 11:54

opravljam dejavnost in ugotavljam davčno osnovo na podlagi dejanskih prihodkov in dejanskih odhodkov, tako kot ste že sami ugotovili.
Najlepša hvala za odgovor.

iluzija
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Nov 2011, 15:57

Re: Nagrada za preseganje kvote

Odgovor Napisal/-a iluzija » 05 Apr 2017, 11:56

.........

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: Nagrada za preseganje kvote

Odgovor Napisal/-a vesnak » 30 Mar 2018, 21:07

Samostojni podjetnik je invalid III. kategorije in na osnovi odločbe od SVZI je oproščen plačevanja prispevkov PIZ in dobiva mesečno tudi nagrado za invalida nad kvoto.

Letos je imel uspešno poslovno leto in je naredil za 49.000 eurov prihodkov iz naslova opravljenih storitev in dejavnosti. Poleg tega je prejel za cca 1.700 eurov nagrad in oproščen plačila prispevkov PIZ za 1300 eurov; če vse to skupaj seštejemo ima prihodkov 52.000,00 eurov : sedaj pa globoko upam, da neplačani prispevki PIZ in nagrade se ne upoštevajo v kvoto, ko moraš obvezno vstopiti v sistem DDVja .... vsaj tako sem nekako razumela, da je to izločeno, bi pa prosila za potrditev

Odgovori