Zamudil oddajo akontacije pri prijavi normiranca

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
petriche
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jul 2017, 21:19

Zamudil oddajo akontacije pri prijavi normiranca

Odgovor Napisal/-a petriche » 18 Jul 2017, 21:27

Pozdravljeni,

V začetku maja sem odprl popoldanski s.p. (normiranec). Oseba na VEM točki me ni obvestila, da moram v 8ih oddati izračun akontacije dohodnine. Sedaj me je klical kontrolor in me opozoril, da moram to narediti, vendar lahko oddam obrazec samo na podlagi dejanskih, ne normiranih stroškov. To me je precej presenetilo, saj mi je dvignilo davčno osnovo. Zanima me, ali lahko že v ta obrazec, ki ga moram sedaj oddati, vpišem predvidene odhodke (ki jih sicer povsem natančno ne morem oceniti), zato da bo trimesečni obrok nižji?

Mnogo hvala za nasvet & lep pozdrav, petro

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: Zamudil oddajo akontacije pri prijavi normiranca

Odgovor Napisal/-a lelika » 19 Jul 2017, 09:30

tako je, se kar dogaja da ponavadi v manjših izpostavah, niti ne povejo, da tega niso storili, le dajo obrazce v roke in si človek shrani v mapico in čaka :-)
Nekateri zaradi tega potem s.p. zaprejo in odprejo ponovno. Sicer to povzroči še dodatne stroške..

Vi si tako ali tako morate predvideti tudi odhodke, saj bodo nastali. Od razlike se vam izračuna akontacija. Boste pa v primeru, da ne boste imeli veliko stroškov, imeli potem dohodnino za doplačilo.
Obrok bo trimesečni v kolikor bo akontacija znašala manj kot 400 eur.
Lp

petriche
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jul 2017, 21:19

Re: Zamudil oddajo akontacije pri prijavi normiranca

Odgovor Napisal/-a petriche » 19 Jul 2017, 10:47

Živjo,

Hvala za hiter odgovor, vse jasno. Res me čudi, da mi niso nič povedali - bil sem v Ljubljani na območni obrtno-podjetniški zbornici. Večkrat sem poudaril, da želim biti normiranec in vprašal, kaj moram še storiti. Dobro, bom pa malo več zapravljal do novega leta :)

lep pozdrav

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: Zamudil oddajo akontacije pri prijavi normiranca

Odgovor Napisal/-a lelika » 20 Jul 2017, 14:11

Pri oddaji davčnega obračuna za leto 2017, pa ne smete pozabiti na priglasitev normiranstva.
Drugače boste mogli še drugo leto več zapravljati ;-)

Odgovori