SAMOPRIJAVA ZAVEZANCA ZA DAVEK-DELO NA ČRNO

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
PIKA36
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 92
Pridružen: 20 Mar 2009, 15:31

SAMOPRIJAVA ZAVEZANCA ZA DAVEK-DELO NA ČRNO

Odgovor Napisal/-a PIKA36 » 23 Maj 2018, 13:17

Pozdravljeni,
zanima me, če mi lahko pomagate, kakšen je postopek samoprijave v spodnjem primeru:
Državljan Slovenije- fizična oseba je zaposlen za polni delovni čas v podjetju v Sloveniji, zanj pa je bila podana prijava na inšpektorat za delo na črno, da je opravljal prodajo blaga na črno.
Kaj je zanj najbolje da naredi, da so posledice čimbolj blage?
A je potrebno najprej odpreti popoldanski s.p. in potem narediti obračun davka iz dobička za leto 2017 (je sploh možno odpreti s.p. za nazaj - leto 2017)?
Hvala.
LP
Lep pozdrav!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: SAMOPRIJAVA ZAVEZANCA ZA DAVEK-DELO NA ČRNO

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 21 Jun 2018, 10:18

Imel sem primere, ko so že inšpektorji predlagali postopek, kaj naj zavezanec naredi. Primeri dela na črno, ko sta to "zalotila" inšpektor za delo in davčni inšpektor. Podjetnik je moral enega sprejeti v delovno razmerje, za drugega skleniti podjemno pogodbo.

Postopek samoprijave voditge s pomočjo vašega referenta (moj primer), ki vas vodi in pomaga pri postopku. Ustanovitev s.p. bo verjetno potrebna, če ne bo neke druge oblike razmerja.

Obračunati se mora dohodek za nazaj s pripadajočimi zamudnimi obrestmi, skladno z zakonom. Predlagam, da kar pokličete na FURS, če je volja na vaši strani, vam bodo, skladno z zakonodajo pomagali.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori