Podizvajalec

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Oven
Nov član
Nov član
Prispevkov: 14
Pridružen: 24 Dec 2007, 10:18

Podizvajalec

Odgovor Napisal/-a Oven » 09 Sep 2018, 22:06

Za pomoč pri projektu (izvedba nekaj konkretnih nalog) sem najel enega drugega s.p.-ja. Ta mi je poslal delavca, ki dela za tega s.p.-ja. Imam sum, da razmerje med tem delavcem in s.p.-jem, ki ga je poslal ni ravno ustrezno urejeno (ni zaposlen, mislim, da ga plačuje kar na črno).

Vprašanje: ali mora mene to kaj skrbeti? Se lahko postavim v vlogo: najel sem drugega s.p.-ja, imam za to pogodbo. Poslal mi je osebo "Janeza Novaka", a moram jaz preverjati ali moj podizvajalec posluje ustrezno oz. če je delavec, ki mi ga je poslal ustrezno zaposlen?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Podizvajalec

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 10 Sep 2018, 09:10

Načeloma je za ureditev razmerja odgovoren s.p., ki vam je poslal omenjenega delavca,vendar bi se jaz v vašem priemru kljub temu pozaimal, kako je s tem razmejrejm. Namreč, če vas obišče delovni oziroma tudi davčni inšpektor, velikokrat delujeta skupaj, moate za zaposlene pri vas imeti na razpolago dokumentacijo o vrsti zaposlitve. Ali je to pogodba o zaposlitvi, ali je to podjemna pogodba z ustreznim obrazcem prijave v zavarofvanje.

Sedaj je moje razmišljanje popolnoma pragmatično. Kako bi vi zagotovili, da omenjeni delavec res dela za omenjenega s.p.-ja in ni v očeh inšpektorjev, zaposlen pri vas= Mogoče bi bilo dobro, da se o tem pozanimate, mogoče bolj diskretno, v pogovoru z zaposlenim,če opazite, da razpoloženje ni tako kot bi moralo biti. Namreč, tudi to vpliva na samo delo..... in vi želite, da je tudi formalno pravno vse urejeno, kot mora biti. Dejansko, ste za njega odbovorni tudi vi.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori