DDV - poračun za nazaj

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
fagussylvatica
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 15 Nov 2007, 08:30

DDV - poračun za nazaj

Odgovor Napisal/-a fagussylvatica » 20 Apr 2020, 14:54

Pozdravljeni,

v preteklem letu sem sredi meseca septembra izdal račun in s tem presegel prag 50.000€ (skupaj izdani računi 51.000€).

Čez nekaj dni sem zaprosil za identifikacijo za DDV in dobil odločbo ter pri vseh naslednjih računi obračunal DDV.

Sedaj me kličejo iz davčne, da moram stornirati zadnji izdani račun brez DDV (to je tisti iz sredine septembra) in izstaviti novega z DDV ter od obračunanega DDV plačati zamudne obresti. Storno in nov račun naj bo vključen v DDV-O za marec.

Se pravi, da bo storno in nov račun imel letošnji datum, letošnjo zaporedno številko, datum opravljene storitve pa september 2019?
Kam naj to vpišem v obrazec DDV-O?

Hvala za odgovore.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: DDV - poračun za nazaj

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 21 Apr 2020, 08:26

DDV bo upoštevan v sedanjem davčnem obračunu, vpišete ga v knjigo izdanih računov ter je tudi upoštevan v DDV-O obrazcu. Na dnu oddanega obrazca DDV-O NA EdAVKH je tudi postavka, kamor ta znesek vnesete in vam Izračuna tudi znesek zamudnih obresti. Plačate jih skupaj z obveznostjo tokratne obveznosti.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

fagussylvatica
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 15 Nov 2007, 08:30

Re: DDV - poračun za nazaj

Odgovor Napisal/-a fagussylvatica » 21 Apr 2020, 09:11

Najlepša hvala za odgovor.
Še vedno pa ne vem, kako naj izgleda storno in novi račun. Datumi izdaje morajo biti letošnji, to mi je jasno, zaporedne številke tudi, kaj pa datum opravljene storitve...

Hvala za pomoč.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: DDV - poračun za nazaj

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 21 Apr 2020, 10:43

To je pa zame bolj tehnično vprašanje... , kako boste to rešili. Bilanc nekateri še nismo/so oddali, tako, da bi lahko zadevo reševali v preteklem poslovnem letu (dobropi, nov račun... ). Saj tudi v praksi bi bila možnost, da za napačno izdan račun napravite dobropis in izdate novega.

Jaz sem v takem primeru ponovno obračunal DDV za tisto obdobje, razliko pa vnesel v sedanji obračun. Vse dokumentiram, stari, novi obračun DDV, ..., kako bo postopala stranka..., če je to zavezanec za DDV je lažje...
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori