Digitalno potrdilo

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
kolorist
Nov član
Nov član
Prispevkov: 23
Pridružen: 27 Feb 2017, 15:00

Digitalno potrdilo

Odgovor Napisal/-a kolorist » 30 Jan 2021, 09:56

Pozdravljeni,
podjetnik, s.p. je marca lani(še pred razglasitvijo epidemije :) )prenehal z dejavnostjo in zaradi upokojitve zaprl svoj s.p.Uredil je vse, kar je bilo potrebno, od Ajpesa, do izbrisa iz poslovnega registra.
Sedaj pa mora zaradi nepremičnine, ki jo oddaja kot fizična oseba, letos prvič oddati napoved za odmero dohodnine od oddajanja v najem. Problem se pojavi, ko želi na e- davkih ta obrazec izpolniti in oddati, je tam še vedno kot samostojni podjetnik.
Kot podjetnik pa ni nikoli oddajal v najem, pa tudi sedaj ne obstaja več. Je pa res, da je digitalno potrdilo izdano na s.p. in poteče čez dve leti.
Kaj storiti? Kako naj napoved preko e-davkov odda kot občan oz. fizična oseba?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Digitalno potrdilo

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 02 Feb 2021, 09:40

To digitalno potrdilo je narejeno na s.p. in tako ga "prepoznajo" tudi eDavki. Jaz sem v ta namen uporabil osebno digitalno potrdilo, s katerim dostopam kot fizična oseba brez dejavnosti. Za osebne zadeve uporabljam drugo potrdilo, brezplačno sem ga prejel na upravni enoti. Predlagam, da si uredite digitalno potrdilo kot fizična oseba in (ali) se tako registrirate. Sicer pa za pomoč lahko pokličete klicni center FURS, kjer vam boo zagotovo pomagali in odgovorili tudi na vprašanja v povezavi z vašim poslom. Osebno sem s to asistenco zelo zadovoljen.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori