DDV - pri znižanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
fallenangel
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 73
Pridružen: 22 Okt 2005, 11:12

DDV - pri znižanjih

Odgovor Napisal/-a fallenangel » 02 Nov 2006, 16:45

pozdravljeni žal mi na forumu o zasebnikih nihče ne odgovori (mogoče je vprašanje čisto nevmesno heheh :) no skratka... imamo primer vodenja računovodstva trgovini...in na dnevnem izpisku izkupička se na določene dneve pojavlja coupon...kar naj bi pomenilo znižanje... vendar je tukaj stvar ki me najbolj moti... in sicer ta, da ko preračunam ddv na podlagi prodane vrednosti blaga....se ddv ne ujema z izpiskom (to pa zaradi tega coupona oz. znižanja).... pri preračunavanju sem opazila, da je znesek tega znižanja v celoti upoštevan pri izkupičku in šele na podlagi te vrednosti je ddv obračunan... vendar mi ni jasno kako? saj pa trgovina ni prejela denarja od znižanja... morda je tudi blagajna napačno sprogramirana ali pa karkoli drugega... potrebovala bi pomoč.. da mi nekdo zjasni malo misli....

hvala in lp za pomoč... oz. bila bi zadovoljna vsaj z okvirno usmeritvijo....

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 03 Nov 2006, 07:30

Po ZDDV:
(9) V davčno osnovo se ne vštevajo:
1. znižanja cen in popusti, odobreni na računu v času opravljenega prometa, finančni popusti za predčasno plačilo (plačilo pred rokom zapadlosti);

Zbir dnevnega izkupička (brez DDV) mora biti že zmanjšan za popust in od te zmanjšane vrednosti se nato obračunan DDV.

Lp

fallenangel
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 73
Pridružen: 22 Okt 2005, 11:12

Odgovor Napisal/-a fallenangel » 03 Nov 2006, 07:36

najlepša hvala za odgovor... sej to sem mela tudi jaz v glavi vendar ker je na dnevnem izkupičku navedeno drugače sem mislila, da je to kaka sprememba za katero nisem vedla (mi je bilo povsem nelogično pa vendar.....nikoli ne veš).....

potem imajo napačno naštimano blagajno c.c.c.

lp

Odgovori