Pomoč nujno DDPO!

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Pomoč nujno DDPO!

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 05 Jun 2007, 16:05

Kako d.o.o., ki se je na novo registriral, določi plačevanje akontacije DDPO za letos? Kaj izpolniti, kateri obrazec?

Hvala in LP
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 05 Jun 2007, 18:03

Napišeš dopis koliko pričakuješ prihodkov in koliko odhodkov/do konca leta/, razlika je dobiček ali izguba in od dobička/predvidenega/ se določi višina akontacije davka...To je kar težko določiti, sploh pa, ker na začetku ima skoraj vsak subjekt veliko zagonskih stroškov.

Mislim, da določen obrazec za to ne obstoja. Vsaj za s.p.in podobne subjekte vem da ne. Mogoče je pri d.o.o. kako drugače...Verjetno se bo oglasil še kakšen moj "kolega/ica".
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 05 Jun 2007, 18:31

Za s.p. obstaja obrazec, zato sprašujem, kje tak obrazec obstaja za d.o.o.? Za s.p. se obrazec izpiše na portalu e-vem ko se izpišejo obrazci za prijavo obrti.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 05 Jun 2007, 18:48

Ja, za ta obrazec vem....tukaj so splošni podatki.Vpišeš samo prihodke in odhodke.Ne obstoja pa tak, da bi notri vpisoval npr. toliko in toliko bom imel prih. od prodaje, drug znesek npr. prihodek od subvencij....in stroške: material,storitve,prispevki....Da bi obstojal en realen obrazec, da bi v naprej notri vpisoval predvidene zneske, kot neka predbilanca. To pogrešam.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 05 Jun 2007, 19:15

a potem misliš da je dovolj dopis? sicer bom še jutri poklicala na davčno, da preverim.... ampak sem hotela izpolnit, če bi bil kak obrazec....

lp
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

epson
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 20 Dec 2004, 11:24

Odgovor Napisal/-a epson » 06 Jun 2007, 08:48

Kolikor vem novo ustanovljenim d.o.o. ni treba plačevati akontacije davka med letom, plača sem po obračunu konec leta.

Jessi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 192
Pridružen: 04 Jul 2006, 22:15
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Jessi » 06 Jun 2007, 09:04

Imela sem primer novega d.o.o.
pa sem vseeno morala izpolniki neki obrazec prihodki - odhodki itd...
torej je treba plačati akontacijo čeprav si nova firma.
VAJA dela MOJSTRA

tisdno
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 647
Pridružen: 11 Avg 2003, 21:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tisdno » 06 Jun 2007, 09:23

Mi nismo nič plačevali prvo leto, to je bilo pred dvema letoma. Edino če se je kaj sedaj spremenilo

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 06 Jun 2007, 10:02

7. odstavek 371. člena Zakona o davčnem postopku govori na to temo:

Davčni zavezanec, ki prične poslovati, sam izračuna akontacijo davka, ki je enaka znesku davka, izračunanega glede na višino predvidene davčne osnove davčnega obdobja, za katerega se plačuje akontacija. Obrazloženi izračun predvidene davčne osnove v davčnem obračunu, višino akontacije ter obrokov akontacije predloži davčnemu organu v osmih dneh po vpisu v primarni register oziroma uradno evidenco organa. Obrazloženi izračun predloži davčni zavezanec ne glede na to, ali je izračunal dobiček ali izgubo.

V mojih primerih posebnih obrazcev ni bilo, zato smo uporabili kar obrazec DDPO, ki smo ga našli v excelovi obliki, spremenili naziv obrazca in prilagodili tekst, tako, da smo povsod dodali besedo "predviden", ter oddali. Ker ni bilo pripomb, menim, da je bilo OK.

Darja1978
Nov član
Nov član
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Mar 2006, 08:54

obrazec obstaja

Odgovor Napisal/-a Darja1978 » 06 Jun 2007, 12:25

tudi jaz sem imela primer d.o.o.-ja, ki je pričel s poslovanjem. Obrazec se imenuje: obračun akontacije davka od dohodkov pravnih oseb, za pravne osebe, ki pričenjajo s poslovanjem.

Mislim pa da ga je naša stranka dobila na davčnem uradu.

Upam, da moja pomoč ni prepozna.
Podlaga za to pa je 7. ostavek 371. člena Zakona o davčnem postopku-Ur.l.RS 117/2006, kot je napisala že pamps. Mogoče pa je ta obrazec priloga zakonu.


Darja

Odgovori