prejet tuj račun z DDV

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
tashy
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 83
Pridružen: 07 Jun 2004, 14:42
Kraj: Slovenia

prejet tuj račun z DDV

Odgovor Napisal/-a tashy » 16 Okt 2007, 11:22

Živjo.

Malce sem brskala forum, pa nisem našla odgovora, zato se obračam na vas. Kako knjižite prejet račun iz npr. Italije za npr. tiskalnik v višini 120 EUR. Na računu sta navedeni obe ID številki, pa je italijansko podjetje nam vseeno prikazalo DDV. Zdaj, da bi hodili nazaj ni smiselno, saj bi več dali za potne stroške, kot pa je vrednost DDV. Naredite samoobdavčitev za 100 EUR in nato poknjižite DDV kot strošek?

Hvala in lep pozdrav.

Tashy

Bee
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 805
Pridružen: 03 Avg 2007, 12:30
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bee » 16 Okt 2007, 12:18

Točno tako. Samoobdavčitev na osnovo, znesek DDV pa v stroške (vprašanje pa je, če so to davčni priznani).

tashy
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 83
Pridružen: 07 Jun 2004, 14:42
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a tashy » 16 Okt 2007, 12:33

Še kakšno mnenje, saj me tukaj prepričujejo, da se mora to knjižiti kar mimo davčne knjige?! V prejšnji službi sem knjižila samoobdavčitev na osnovo, DDV pa davčno nepriznan. Sedaj pa ne vem več, kaj je prav.

lenivec
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 12 Jan 2005, 18:24

Odgovor Napisal/-a lenivec » 16 Okt 2007, 13:04

Tudi v evropski uniji velja načelo enkratne obdavčitve, zato sta v vašem primeru dve možnosti. Vzamete osnovo in naredite samoobdavčitev, italijanski davčni upravi pa predložite zahtevek za vračilo DDV ali pa računa ne vnesete v davčne knjige in osnovo poknjižite na OS, davek pa vam je v tem primeru davčno nepriznan odhodek.

volkica
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 60
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:42

Odgovor Napisal/-a volkica » 17 Okt 2007, 12:40

Jaz mislim, da račun ne mora iti mimo davčne knjige!!!!
Samoobdavčitev je za osnovo, DDV je davčno neprizna strošek, od italijanske davčne zahtevate DDV nazaj, ko ga dobite, knjižite storno davčno nepriznanih stroškov (po načelu, da se strošek zmanjša tam, kjer je prvotno knjižen)
Naj povem, da smo imeli primer, ko smo dobili povrnjen DDV v naslednjem koledarskem letu, revizija pa nam je potrdila tak način knjiženja.
Lenivec,
na kakšni osnovi vi ne bi dali računa v D.K.??
LP Volkica

Bee
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 805
Pridružen: 03 Avg 2007, 12:30
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bee » 17 Okt 2007, 12:51

Točno tako.
Na kakšni osnovi tega računa ne bi dali v davčne knjige?
Jaz sem mnenja da to mora it v DK in da tukaj ni nikakršnega ALI-ALI.

Odgovori