DDV storitev v EU

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
čokolada
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 03 Okt 2005, 11:55

DDV storitev v EU

Odgovor Napisal/-a čokolada » 22 Feb 2008, 17:00

Prejeli smo račun iz Nemčije za storitev (cenilno mnenje za škodo na tovornem vozilu). Na računu so navedli našo ID št. in kljub temu zaračunali njihov 19 % davek. Kaj naj storim? Naj račun zavrnem in zahtevam, da ne obračunajo davka?

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1571
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 22 Feb 2008, 17:04

Ne, jaz bi njihov davek preprosto ignorirala in si na osnovo naredila samoobdavčitev. Tako pojasnilo sem dobila pred kratkim na seminarju.

lp,
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

sonjaz
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 327
Pridružen: 08 Nov 2006, 18:58
Kraj: Savinjska

Odgovor Napisal/-a sonjaz » 22 Feb 2008, 17:54

Če je ddv na računu prejetem od davčnega zavezanca iz druge države članice že obračunan, potem se ga enkrat še ne obračuna, ker je že vključen v sistem DDV in se v davčnem knjigovodstvu davčnega zavezanca z ID številko v SLO sploh ne prikaže in se NE opravi samoobdavčitev.
Lahko pa ga seveda zahtevate nazaj v državi članici od koder ste prejeli račun.

lp

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a vesnak » 23 Feb 2008, 10:24

jaz sem pa nedolgo od tega dobila komentar, da v primerih, ko EU dobavitelj za opravljeno storitev pri njih zaračuna njihov DDV in pošlje nam DDV zavezancem tak račun, da moramo mi narediti samoobdavčitev na neto znesek, njihov DDV je davčno nepriznan in sicer iz razloga, ker se nismo potrudili, da bi dosegli to, da nam kupec ne zaračuna njihovega DDV oz. nam ga povrne nazaj na naš TRR oziroma mu mi toliko manj plačamo

bejba
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 295
Pridružen: 08 Feb 2008, 08:42

Odgovor Napisal/-a bejba » 23 Feb 2008, 14:20

če je v ozadju trošarina je tuji ddv VEDNO obračunan, tudi če je izmenjana ID številka. v primeru, da trošanine ni in je davek obračunan potem v slo poiščeš nekoga, ki se s tem ukvarja in v tvojem imenu zahteva DDV nazaj (lahko pa tudi sami).

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a vesnak » 23 Feb 2008, 19:15

katere firme v sloveniji pa se s tem ukvarjajo?

mi imamo problem z enim dobaviteljem storitev in sicer mi prodajamo strojčke v sloveniji slovenskim zavezancem za ddv; včasih pa se ti strojčki v garancijskem roku pokvarijo in jih vozimo v avstrijo popravljati enemu serviserju; ta serviser pa striktno zaračunava Mwst 20% in se ga enostavno ne da prepričati, da ga nam ne bi zaračunal. še tako je, da na svoji fakturi navede svoj Mwst številko, potem našo ID DDV številko - skratka ta ddv, ki nam ga zaračuna je davčno ne priznan, ker enostavno ne pridemo "v štih" z njim

Odgovori