GOOGLE IN MAILCHIMP

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
PETRA123
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 93
Pridružen: 21 Okt 2013, 11:36

GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a PETRA123 » 25 Nov 2015, 12:11

Potrebujem pomoč pri dveh prejetih računih glede tega kako zavesti ddv v knjige in sicer:

1. GOOGLE iz Irske ( EU ) : na računu ni njihovega DDV ( ali imam prav da naredimo samoobdavčitev storitev 22 % )
2 MAILCHIMP USA ( Tretje države ) - ali imam prav da to ne gre v DDV knjigo, moti pa me ker na računu ni njihovega davka in piše, da niso identificirani za namene DDV v EU

Pri obeh gre za elektronske storitve interneta in oglaševanja!
smo pa zavezanci za DDV! :sjezen: :sjezen:

PETRA123
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 93
Pridružen: 21 Okt 2013, 11:36

Re: GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a PETRA123 » 08 Dec 2015, 09:55

A res nihče ne ve kako in kaj? :sjezen: :sjezen: :sjezen: :sjezen:

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a slovan » 08 Dec 2015, 15:38

Presodite o tem ali gre za storitve iz 25. člena ZDDV: 1. odstavek: obdavčitev kjer ima naročnik svoj sedež (storitev Irska)= obrnjena davčna obveznost Unija (DDV-O; RPO; davčna knjiga!!)

Za prejem storitev od davčnega zavezanca (ne govorim o zavezancu za DDV) iz tretje države pa velja 3. odstavek 76. člena: DDV mora plačati: vsak davčni zavezanec ali pravna oseba, ki ni davčni zavezanec (je pa identificirana za namene DDV v Sloveniji), prejemnik storitev, kadar se kot kraj opravljanja storitve na podlagi 1. odstavka 25. člena ZDDV opredeli ozemlje Slovenije (DDV-O).


lp

PETRA123
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 93
Pridružen: 21 Okt 2013, 11:36

Re: GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a PETRA123 » 11 Dec 2015, 12:43

Ali razumem prav, da bi morala za račune od Googla Irska napraviti potem takem samoobdavčitev?
Za račun in Amerike pa ne štekam kaj moram sedaj narediti. Ali je prav da ta račun ne gre v našo ddv knigo?

PETRA123
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 93
Pridružen: 21 Okt 2013, 11:36

Re: GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a PETRA123 » 15 Dec 2015, 13:34

Ali ste se mogoče zmotili. Jaz imam ta dva računa prejeta mislim pa, da je obrazec RPO namenjen izdanim računom!

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a slovan » 15 Dec 2015, 14:02

RPO je za izdane račune davčnim zavezancem v Uniji (blago ali storitve).
PETRA123 napisal/-a:Ali razumem prav, da bi morala za račune od Googla Irska napraviti potem takem samoobdavčitev?
Za račun in Amerike pa ne štekam kaj moram sedaj narediti. Ali je prav da ta račun ne gre v našo ddv knigo?
Prejem računa od davčnega zavezanca iz države članice za opravljene storitve, kjer je kraj obdavčitve pri prejemniku storitve ... je samoobdavčitev (tudi na računu bi morali imeti navedeno obrnjena davčna obveznost oziroma REVERSE CHARGE).
V primeru prejema storitev iz tretje države (od davčnega zavezanca) pa je podobno, saj morate obračunati/plačati davek od prejete storitve, ki je obdavčena po sedežu naročnika (če je tovrstna storitev pri nas obdavčena).

lp

PETRA123
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 93
Pridružen: 21 Okt 2013, 11:36

Re: GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a PETRA123 » 15 Dec 2015, 14:19

Hvala to zdaj za prejeti račun iz EU mi je jasno da gre za samoobdavčitev saj res spodaj piše CHARGE REVERZ. Ali potem gre pri prejetem računu iz Amerike ( elektronske storitve ) kot mislim je to obdavčljivo po kraju prejemnika ( se pravi nas ) tudi za samoobdavčitev?

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a slovan » 15 Dec 2015, 16:07

Če v zakonu (ZDDV) ni posebej določeno za katere storitve velja posebna ureditev (npr. elektronske storitve iz 30.c....), potem določimo kraj obdavčitve po splošnem pravilu, to pa je 1. odstavek 25. člena ZDDV. V primeru elektronskih storitev (katere so poglejte v Prilogo Ia ZDDV) prejetih iz Amerike ste dolžni obračunati DDV vi kot prejemnik storitve (DDV-O obrazec: polje 31; 25; 41 če imate pravico do odbitka...), kar izhaja tudi iz 3. odstavka 76. člena.

lp

SuzanaSuzi
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Maj 2020, 14:56

Re: GOOGLE IN MAILCHIMP

Odgovor Napisal/-a SuzanaSuzi » 09 Nov 2021, 12:28

Pozdravljeni. Kako zapirate račune od googla. Jaz sem jih natisnila iz programa google ads. Vendar imam težavo, da so mi v določenih mesecih trgali drugačen znesek kot so mi izdali račun? Se še komu to dogaja in zakaj?
Hvala.

Odgovori