SANKCIJA - NEODDAN REK OBRAZEC

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Ribicaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 150
Pridružen: 30 Apr 2013, 09:10

SANKCIJA - NEODDAN REK OBRAZEC

Odgovor Napisal/-a Ribicaa » 18 Feb 2016, 18:42

pozdravljeni,

zanima me sledeča zadeva: prevzeli smo stranko, za katero ji bivši računovodski servis ni oddal REK-1 obrazec, mi smo ga oddali kasneje, ampak glede na to, da FURS objavlja seznam nepredlagateljev, se je stranka znašla na njem. sedaj pa me zanima, ali je res, da ko se družba znajde na tem seznamu, odgovorna oseba ne more oz. ji ni dovoljeno naslednjih 12 mesecev odpreti novega podjetja (če ga seveda želi odpreti).
če je res to kje napisano, kaj mi lahko kakšno povezavo prilepite, da si to pogledam.
hvala hvala

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: SANKCIJA - NEODDAN REK OBRAZEC

Odgovor Napisal/-a slovan » 18 Feb 2016, 19:46

10.a člen Zakona o gospodarskih družbah

(omejitve ustanavljanja družb in podjetnikov ter pridobitve statusa družbenika)
(1) Ustanovitelj, družbenik in podjetnik ne more postati oseba:
1. ki je bila pravnomočno obsojena na kazen zapora zaradi kaznivega dejanja zoper gospodarstvo, zoper delovno razmerje in socialno varnost, zoper pravni promet, zoper premoženje, zoper okolje, prostor in naravne dobrine in je vpisana v kazensko evidenco
ministrstva, pristojnega za pravosodje;
2. ki je bila v obdobju zadnjih 12 mesecev javno objavljena na seznamu nepredlagateljev
obračunov na podlagi zakona, ki ureja davčni postopek, ali je javno objavljena na seznamu
neplačnikov na podlagi zakona, ki ureja davčni postopek;
3. ki je neposredno ali posredno z več kot 25 odstotki udeležena v kapitalu kapitalske družbe, ki je bila v obdobju zadnjih 12 mesecev javno objavljena na seznamu nepredlagateljev obračunov na podlagi zakona, ki ureja davčni postopek, ali je javno objavljena na seznamu neplačnikov na podlagi zakona, ki ureja davčni postopek;

in še naprej…….


lp

Ribicaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 150
Pridružen: 30 Apr 2013, 09:10

Re: SANKCIJA - NEODDAN REK OBRAZEC

Odgovor Napisal/-a Ribicaa » 18 Feb 2016, 21:11

Slovan, najlepša hvala za vaš odgovor
(kar nekako sem pričakovala, da bom prejela odgovor z vaše strani :D ) hvala hvala

Odgovori