DDV in uvoz

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
racunalnik
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 330
Pridružen: 12 Maj 2005, 10:42

DDV in uvoz

Odgovor Napisal/-a racunalnik » 19 Avg 2016, 09:16

Pozdravljeni,

prvič se srečujem z uvozom iz tretjih držav. Iz Kitajske smo naročili 4 termostate v vrednosti 90 €. Pošti smo morali naknadno poslati, kaj vsebuje pošiljka, kakšne vrednosti je. Danes smo dobili termostate in račun od pošte, za katerega smo morali plačati 29 €. V tem je obračunan ddv. Zanima me, kako naj sedaj ta ddv prikažem v obrazcu ddv? V Iksu 7/2016 berem, da potrebuješ EUL obrazec. Ali ga sedaj izpolnimo in pošljemo na FURS? Ali Pošta v našem primeru nastopa kot špediter in ona pošlje EUL obrazec na FURS?

Hvala za odgovore:)

racunalnik
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 330
Pridružen: 12 Maj 2005, 10:42

Re: DDV in uvoz

Odgovor Napisal/-a racunalnik » 19 Avg 2016, 10:32

Dobila sem carinsko pošto, kjer so povedali, da do 150 € ne moreš delati samoobdavčitve, ker je to poenostavljen uvoz. Če pa je vrednost nad 150 €, se poleg ddv-ja, carine, zaračuna še 25 € stroška vložitve EUL na FURS.

racunalnik
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 330
Pridružen: 12 Maj 2005, 10:42

Re: DDV in uvoz

Odgovor Napisal/-a racunalnik » 23 Feb 2017, 13:17

Pozdravljeni,
čisto sem zmedena glede uvoza iz tretjih držav:(
Od dobavitelja smo dobili material v vrednosti 153 €. Pošta Slovenije-carinska pošta nam je poslala račun, kjer je zaračunan ddv in carina (poleg tega še stroški za vplačilo z UPN in stroški za zahtevano carinjenje).
Dobila sem pojasnilo od strokovnjakinje za ddv, ki je rekla, da se pri uvozu podatki v ddv evidence črpajo iz uvoznih listin in, če nam je Pošta zaračunala ddv, naj dam kar davčno osnovo v polje 31, odbitek pa v polje 41 (račun od dobavitelja naj bo priloga).Od pošte smo dobili "navaden" račun in ne EUL-ja, račun od dobavitelja pa je bil plačan z Mastercardom. Ali je dovolj potem račun od Pošte ali bi morali dobiti tudi EUL?

Če ima kdo izkušnje, bi prosila za odgovor oz. vaše izkušnje:)

Odgovori