OSLABITEV VREDNOSTNIH PAPIRJEV

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

OSLABITEV VREDNOSTNIH PAPIRJEV

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 16 Mar 2019, 14:48

Pozdravljeni, forumovci,

lepo vas prosim za pomoč in sicer: d.o.o. je kupila vrednostne papirje z namenom prodaje le-teh.

Vrednost vrednostnih papirjev je bila ob nakupu večja, kot je bila na stanje 31.12.2018.

Pri slabitvi vrednosti vrednostnih papirjev smo knjižili popravek vrednosti vred. papirjev in odhodke.

Mene pa zanima, če so ti odhodki davčno priznani? Jaz mislim, da so, vendar nisem prepričana....

Lepo prosim za pomoč in hvala že vnaprej. :)

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: OSLABITEV VREDNOSTNIH PAPIRJEV

Odgovor Napisal/-a slovan » 17 Mar 2019, 10:04

Glede na vaša vprašanja na forumu sklepam, da se ukvarjate z računovodskimi storitvami za stranke. Če je tako, potem morate poznati tudi zakonodajo s področja računovodstva (SRS), davkov itd. Zato vzemite najprej v roke:

a)Računovodske standarde in v uvodu poglejte kaj pravijo o računovodskih usmeritvah, kaj pravi SRS 3-finančne naložbe o vrednotenju le-teh......
b)Zakon o davku od dohodkov pravnih oseb – predvsem njegov 22. člen in v odvisnosti od sprejete usmeritve glede vrednotenja finančnih naložb boste našli odgovor na svoje vprašanje…. Med drugim tudi 15.a člen tega zakona itd.

Pa brez zamere!
lp

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: OSLABITEV VREDNOSTNIH PAPIRJEV

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 18 Mar 2019, 08:52

Hvala, slovan, za usmeritev.

Moram pa ob tem poudariti, da tudi tisti, ki se ukvarjamo z računovodskimi storitvami nismo vsevedni. Posebej v primeru, da dobiš dokumentacijo konec leta za preteklo leto in vmes tudi takšne stvari, s katerimi se v praksi srečuješ prvič.
Vsak rad naredi svoje delo hitro in pravilno, zato se rada poslužujem tega foruma, kjer mi prijazni "sotrpini" potrdijo določene dileme oz. povedo svoja mnenja.

Se opravičujem, če sprašujem preveč, se bom popravila. Lep dan želim...

Odgovori