ADAPTACIJA NAJETE POSLOVNE PROSTORE (STROŠKI)

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
piško
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 86
Pridružen: 26 Nov 2008, 13:22

ADAPTACIJA NAJETE POSLOVNE PROSTORE (STROŠKI)

Odgovor Napisal/-a piško » 22 Jun 2021, 11:34

D.o.o. vzame v najemu poslovni prostor za potrebe opravljanja dejavnosti, ki je v lasti fizične osebe (povezana oseba).
Skljenjena najemna pogodba za enkrat za 5 let (najemnina se obračuna in plača mesečno preko REK 2 obrazca).
Potrebna je adaptacija in lastnik se strinja, da to storimo na svoje stroške (predelava sten, izdelava podesta, stopnišča, zamenjava podov, pleskanje...).
Sedaj me zanima ali je pravilno, da te stroške ko dobimo račun za opravljene storiteve knjižim na konto 026 (vlaganja v nepremičnine v tuji lasti) ali na konto 046 (vlaganja v opredmetena osnovna sredstva v tuji lasti).

Prosila bi še za informacijo, glede teh računov pri izpolnitvi ddv obrazca. Prejete račune za te stroške so obračunani po 76.a členu (obrnjena davčna obveznost). V ddv obrazec mi da pod 25 (na podlagi samoobdavčitve kot prejemnik blaga in storitev 22%)
pod 31a (nabave blaga in storitev v Sloveniji, od katerih obračuna DDV prejemnik)
potem pa mi da še pod 35 (nabavna vrednost drugih osnovnih sredstev) ali je to pravilno ker sem račune knjižila na konto 026 oz. konto 046?
in pod 41 (od nabav blaga in storitev ...........po stopnji 22%)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: ADAPTACIJA NAJETE POSLOVNE PROSTORE (STROŠKI)

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 23 Jun 2021, 10:51

Jaz se nagibam bolj v vlaganja v nepremičnine, konto 026. Vse, kar nameravate adaptirati zapišite v pogodbi, saj pogoj je, da se lastnik strinja z adaptacijo.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

piško
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 86
Pridružen: 26 Nov 2008, 13:22

Re: ADAPTACIJA NAJETE POSLOVNE PROSTORE (STROŠKI)

Odgovor Napisal/-a piško » 23 Jun 2021, 11:19

Najlepša hvala za vaše mnenje go. Mirko, tudi jaz mislim, da bo bolj pravilno tako.

Ker so ti računi po 76a členu (samoobdavčitev) ali je pravilno, da dam v ddv obračunu takole:
pod 25 (na podlagi samoobdavčitve kot prejemnik blaga in storitev 22%)
pod 31a (nabave blaga in storitev v Sloveniji, od katerih obračuna DDV prejemnik)
pod 34 (nabavna vrednost nepremičnin)
in pod 41 (od nabav blaga in storitev ...........po stopnji 22%)

Odgovori