Obdavčitev "pogostitev" članov

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
SKK1559
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Feb 2011, 22:40

Obdavčitev "pogostitev" članov

Odgovor Napisal/-a SKK1559 » 01 Mar 2011, 12:15

Pozdravljeni

letos prvič sestavljam letno poročilo za klub. Klub se je ustanovil v začetku leta 2010. Najprej je zgledalo, da bo čisto enostavno, saj je bilo leto ustanovitve in zato čisto malo poslovnih dogodkov. Sedaj pa sem postavljena pred dilemo pridobitna - nepridobitna dejavnost.

Klub je pobralo 8 članarin, ki jo je porabilo za takse ob ustanovitvi, blagajniške obrazce, kopiranje dokumentov, material za strelišče, lekarniška prva pomoč in pa -to kar me bega-3 računi iz trgovine za nabavo hrane in pijače za člane ob delavnih akcijah, ko so urejali strelišče, ter račun iz gostišča, kjer so imeli občni zbor in novoletno večerjo obenem.

Ali lahko vso članarino in stroške tretiram kot nepridobitno dejavnost, saj je bil, kot piše v pojasnilu Dursa "..Znesek članarine namenjen pokrivanju letnega programa društva, ki vključuje tudi pokrivanje ugodnosti, ki so vnaprej določene v okviru članarine za vse člane. .."

Ker gre za pogostitev članov in ne zunanjih nečlanov, vem da to ni reprezentanca, ne vem pa kam analitično naj to klub poknjiži - nekam med "druge" storitve (41..) ali med druge odhodke dejavnosti (46..) ali med druge odhodke (48..)?

Če to ne bi šlo "čez", kaj to pomeni za klub? Kako potem obračunam ddpo? Ali to pomeni, da bi morala prihodke od članarin v višini računov za pogostitev prikazati kot prihodke od pridobitne dejavnosti, po drugi strani pa so stroški pogostitve davčno nepriznani in jih ne bi smela odšteti, torej bi od celotnega zneska teh računov morala obračunati 20% ddpo.

Ali mi ostane še kakšna druga davčno ugodna rešitev za klub npr potni stroški za člane klube? Ali lahko obračunam potne stroške v višini do uredbe vlade neobdavčeno za primere, ko so člani kluba prihajali na delovne akcije, ko so urejali strelišče, ko so bili sklicani na občni zbor, predsedniku, ki je urejal registracijo kluba, ..? Kako dokumentiram te poslovne dogodke, da bodo davčno upravičeni?

Imam pa tudi dilemo - ali se lahko podpišem kot oseba, ki je sestavila letno poročilo kluba, saj sem po poklicu računovodja, nimam pa prijavljene dejavnosti, niti nisem član tega kluba?

Najlepša hvala vsem za odgovore!!! :)

Odgovori