najem storitve iz tujine

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Bronzich
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 Nov 2012, 18:26

najem storitve iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bronzich » 06 Mar 2013, 11:07

Pozdravljeni,
imamo društvo, zaradi poslovanja s tujino smo zaprosili za identifikacijsko številko DDV samo za ta namen.

V pogodbi ki smo jo prejeli je člen, ki ga ne razumem prav dobro, mogoče je to zahteva za SKIDO obrazec, člen je v angleščini in bi prosil, če se kdo razume da mi svetuje,
kaj je potrebno narediti v tem primeru,

tekst iz člena v pogodbi:

4. TAXES
The Artist has his domicile/permanent address in the German Republic.
He pays taxes for his revenues in the German Republic by himself.
The Organiser undertakes to pay all relevant taxes within the scope of his event in proper form.
The Organiser (if any) takes care for the report, as well as for the payment of the income tax flat
rate for foreign Artists (see §§18, section 8 UStG Ivm 51 UStDV as well as § 50a ESLG) and VAT
shares that are possibly invoiced.
The relevance of tax payment for foreign citizens has to be issued in the name of the Artist and
handed over to the Artist _____________ on the day of performance against an original
invoice.
If this is impossible, for reasons beyond the control of the Organiser, the tax certificate, after it has
been issued by the fiscal authorities, is sent immediately to the following address by post:

adress of the artist


The Organiser undertakes to report the performace to the GEMA (in Austria to the AKM, in
Switzerland to the SUISA) and to pay the relevant dues in proper form.



Lep pozdrav in hvala za odgovor

Bronzich
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 Nov 2012, 18:26

Re: najem storitve iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bronzich » 13 Mar 2013, 18:38

sem sam prišel do neke točke, vendar sem še dokaj izgubljen, prosim za potrditev ali kritiko teh ugotovitev....

torej:

"imamo društvo, zaradi poslovanja s tujino smo zaprosili za identifikacijsko številko DDV samo za ta namen"

- ko se plača prejeti račun za storitve iz tujine, je potrebno v istem trenutku oddati ODO-1 obrazec na E-Davke in takoj davčni upravi (DURS-u) nakazati 15% vrednosti tega računa (po navadi, naj bi ta procent kril prejemnik plačila, tako, da se mu nakaže 15% manj?), vendar v naši pogodbi piše, da nastopajoči tega ne bo kril

- davčni upravi pa je potrebno do 28. v naslednjem mesecu dostaviti obračun DDV-ja in ga tudi plačati, to pa znaša 20% tega zneska


...torej, od zneska, ki se ga plačamo nastopajočemu je potrebno najprej plačati 15%, v ta koš spada tudi plačilo avijonskih kart in vseh nakazil, ki se nakazujejo agenciji


...nato pa še 20% DDV-ja, (tudi davek na plačilo avijonske karte), ki ga je potrebno plačati, ker smo pridobili to identifikacijsko številko


....moje vprašanje je, ali je to res možno, da moramo zaradi tega ker najamemo storitev iz tujine, plačati 20% DDV-ja in še 15% davčnega odtegljaja, ali so nas po domače povedano "malo nategnili" in bi nam ne bi bilo treba vsega tega plačevati???

...in še zakaj bi plačevali še davek, ker smo plačali avijonsko karto?? :O

Odgovori