Zbiranje donacij v imenu sportnega drustva preko PayPala?

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
cabron22
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 23 Feb 2015, 14:09

Zbiranje donacij v imenu sportnega drustva preko PayPala?

Odgovor Napisal/-a cabron22 » 23 Feb 2015, 14:21

Pozdravljeni,

ker nikjer nisem zasledil podobne teme vam pisem tule v upanju pojasnila glede donacij za sportno drustvo. Torej sem clan in so-ustanovitelj sportnega drustva, ki organizira sportni dogodek. Sportno drustvo je neprofitne narave. Za potrebe organizacije sportnega dogodka, bi rad kot fizicna oseba zbiral donacije preko Paypala, donacije pa bi potem prenakazal na svoj osebni racun in celotni znesek doniral nasemu sportnemu drustvu, ki kot receno potrebuje ta denar za organizacijo sportnega dogodka. Odlocili smo se za Paypal ker vsi clani (ki so iz tujine) uporabljajo PayPal in tako lazje zbirame tovrstne donacije. Sportno drustvo pa na zalost nima odprtega PayPal racuna, ker bi morali odprti nov tekoci racun, ki omogoca povezavo s PayPal placilnim sistemom.

Z nasim sportnim drustvom bi imel sklenjeno donatorsko pogodbo. Zdaj me zanima, ali bi bil v takem primeru v kakrsnemkoli prekrsku ker kot fizicna oseba zbiram donacije za sportno drustvo in sem kot nekak posrednik? Ali bi moral prejeti denar prijaviti kot dohodek iz interneta in placati davek, ter sele nato nakazati denar na TRR sportnega drustva? Mogoce kdo ve, kako je z doniranjem preko interneta?

Hvala za pomoc in lep pozdrav,

cabron22

cabron22
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 23 Feb 2015, 14:09

Re: Zbiranje donacij v imenu sportnega drustva preko PayPala

Odgovor Napisal/-a cabron22 » 26 Feb 2015, 13:08

pozdravljeni ponovno,

kaj mi nihce ne zna odgovoriti na moja vprasanja?

kakrsenkoli nasvet bi bil dobrodosel. hvala in lep pozdrav!

cabron22

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: Zbiranje donacij v imenu sportnega drustva preko PayPala

Odgovor Napisal/-a novica » 26 Feb 2015, 20:09

" Odlocili smo se za Paypal ker vsi clani (ki so iz tujine) uporabljajo PayPal

Če so (ste?) vsi člani društva iz tujine - bi morda lažje našel nasvet v tujini?
/Načrtovanemu načinu zbiranja : malo kot FO, pa z dobrim namenom za skupno dobro bi po domače rekli "mešanje megle"./

Mimogrede : za kakšen neprofiten dogodek in za kakšen šport pa sploh gre?
Komu je namenjen in kdo bo imel od tega : veselje? zabavo? korist?...lp

cabron22
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 23 Feb 2015, 14:09

Re: Zbiranje donacij v imenu sportnega drustva preko PayPala

Odgovor Napisal/-a cabron22 » 26 Feb 2015, 21:28

ne razumem zakaj bi iskal nasvet v tujini ce je drustvo registrirano v sloveniji in dogodek se bo prav tako odvijal v sloveniji?

in ne razumem komentarja "mesanje megle". pricakoval bi strokoven odgovor racunovodje ki ve kako je z donacijami preko interneta.

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: Zbiranje donacij v imenu sportnega drustva preko PayPala

Odgovor Napisal/-a meurs » 27 Feb 2015, 13:24

V bistvu rabite paypal račun na društvo. Rabite še kreditno/ali debetno kartico visa na društvo (da boste denar prenakazali na to kartico iz paypala).

Paypal račun bi knjižila kot navaden trr in prilive kot donacije.

Odgovori