letno poročilo malega neprofitnega društva

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
sneska
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 08 Jan 2006, 21:44
Kontakt:

letno poročilo malega neprofitnega društva

Odgovor Napisal/-a sneska » 10 Mar 2007, 22:13

Pozdravljeni!
Sem čisto nova glede vodenja knjig društvu. Od društva (zelo malo društvo, 1.300.000 sit prihodka letno) sem dobila papirje z njihovo željo, da jim naredim letna poročila, davčni obračun. Od društva sem dobila samo blagajniške prejemke (in še to ne vse, ker so mesečna vplačila od članarin na TRR večja od seštevka blagajniških prejemkov) in nekaj prejetih računov ( po izpisku TRR je bilo bistveno več računov). Plačilo donacij je vidno samo iz TRR. Ali je potrebna kakšna listina? V glavnem vse kar se je čez leto dogajalo v društvu je vidno samo na TRR društva. Zanima me, ali lahko naredim davčni obračun samo na osnovi kartice prometa društva - TRR? Ali moram imeti vso dokumentacijo, ki je vidna po TRR in nato vse listine poknjižiti, tako kot pri sp-enostavno knjigovodstvo? Društvo ima prihodke samo od članarin in donacij. Prosim za pomoč. Hvala

diana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 608
Pridružen: 23 Jan 2004, 22:38
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a diana » 10 Mar 2007, 22:38

Bom poskusila pomagati:če so vplačila na TRR večja od prejetih blagajniških prejemkov, jih pač še napišete, da bo številka enaka prilivu na TRR glede članarin, prejete račune vam morajo dostaviti (nimate osnove za knjiženje po TRR), za donacije ni potrebno nobenih dokumentov /drugo je subvencija/, samo poknjižite priliv s TRR in kdo je donacijo dal, listine morate poknjižiti, lahko po enostavnem knjigovodstvu, vendar verjemite, lažje je dvostavno knjigovodstvo, sploh pri izdelavi zaključnega računa. V kolikor je društvo začelo poslovati leta 2006 v redu, drugače zaključno temeljnico leta 2005, društvo je verjetno neprofitno in ni zavezanec za DDV s tako malim prilivom. Preverite še za OS. Članarine in dotacije niso obdavčene. Preverite, če niso oni izdali kakšen račun. DDPO se izpolni, vendar obveznosti za davek ne bo. P.s.-k bilancam je potrebno letos oddati tudi razkritja in pojasnila, da ne pozabite. Lahko noč in veselo na delo!
diana

sneska
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 08 Jan 2006, 21:44
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sneska » 11 Mar 2007, 09:43

Najlepša hvala za vaš odgovor.
Lp
lp sneska

Odgovori