DURS - silvester...

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
K-zeko
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 352
Pridružen: 06 Nov 2004, 14:02
Kraj: Slovenia

DURS - silvester...

Odgovor Napisal/-a K-zeko » 27 Mar 2009, 18:14

a je to normalno, da za društvo izkazuje 1 nekritično napako:
Obračun, polje 'Dav. obr. iz 9. čl.': To opcijo lahko izbere le zavezanec, ki je kot zavod, društvo, ustanova, verska skupnost, politična stranka, zbornica, reprezentativni sindikat s posebnim zakonom ustanovljen za opravljanje nepridobitne dejavnosti in ki dejansko posluje skladno z namenom ustanovitve in delovanja.
Ali moram kaj drugega izbrati...?
Hvala in lp

ENIN
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Feb 2009, 19:38

Odgovor Napisal/-a ENIN » 27 Mar 2009, 21:02

izpolnjuješ obrazec za društvo - ukvarja se z pridobitno in nepridobitno dejavnostjo, zato lahko v nadaljevanju zmanjšaš prihodke od članarin. Če označič 9. člen, ki ti ga citiram iz ZDDPO-2, boš lahko te podatke vnesel, če ne program ne dovoli.

(oprostitev davka za zavezanca, ki je ustanovljen
za opravljanje nepridobitne dejavnosti)


(1) Zavezanec kot zavod, društvo, ustanova, verska skupnost, politična stranka, zbornica, reprezentativni sindikat, ne plača davka po tem zakonu, če:
1. je v skladu s posebnim zakonom ustanovljen za opravljanje nepridobitne dejavnosti, in
2. dejansko posluje skladno z namenom ustanovitve in delovanja
.
(2) Ne glede na prvi odstavek tega člena, plača zavezanec iz prvega odstavka tega člena davek po tem zakonu od dohodkov iz opravljanja pridobitne dejavnosti.
(
(4) Minister, pristojen za finance, podrobneje opredeli pridobitno oziroma nepridobitno dejavnost za namene tega člena, pri tem pa upošteva, da se pridobitna dejavnost opravlja na trgu zaradi pridobivanja dobička, da z opravljanjem pridobitne dejavnosti zavezanci iz tega člena konkurirajo na trgu z drugimi osebami po tem zakonu, ter vrsto pravne osebe zavezanca iz tega člena.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 27 Mar 2009, 21:31

To je le opozorilo, kdo lahko zmanjšuje prihodke in odhodke iz nepridobitne dejavnost. Tudi mene je sprva motila :spomezik: .
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

nelyka
Nov član
Nov član
Prispevkov: 18
Pridružen: 06 Feb 2007, 12:26

Odgovor Napisal/-a nelyka » 28 Mar 2009, 10:06

Mene pa še zanima, kosem že posredovala podatke Dursu preko e-davkov ali še moramo kako portdilo poslati z povratnico??

Hvala

LP
Lp ;-) Neli N.

Bee
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 805
Pridružen: 03 Avg 2007, 12:30
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bee » 28 Mar 2009, 16:03

Ne pošiljate ničesar. Shranite si digitalno povratnico.

nelyka
Nov član
Nov član
Prispevkov: 18
Pridružen: 06 Feb 2007, 12:26

Odgovor Napisal/-a nelyka » 30 Mar 2009, 09:44

Hvala za odgovor,

Lp N
Lp ;-) Neli N.

zakladničarka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 379
Pridružen: 02 Sep 2005, 14:36
Kraj: Slovenija

Odgovor Napisal/-a zakladničarka » 30 Mar 2009, 21:33

Ja, tole v povezavi z 9. členom pa res javlja napako, vendar meni javlja napako tudi pri zap. št. 11.1 - nima podatka iz lanskega leta in ni možna kontrola??? Kaj to pomeni? Sicer, nadaljujem lahko z oddaji, me pa moti opozorilo!
Hvala

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 31 Mar 2009, 17:21

To s kontrolo lanskih prilog je kar dobra zadeva. Jaz jih striktno izpolnjujem tudi za s.p.-je, čeprav gre za koriščeno olajšavo letošnjega leta. Težje kaj pozabiš.

Sicer je pa elektronska oddaja zakon. Malce težav sem imel včeraj pri nekem društvu. Vlogo sem lahko pripravil, za vložitev mi je pa manjkalo pooblastilo. Po "kratekm" tipkanju telefonskih številk v prazno, sem le dobil referentko z registra. Zelo prijazna je bila in me je "rešila".
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori