ustanovitev d.o.o.

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
lila4
Nov član
Nov član
Prispevkov: 27
Pridružen: 02 Nov 2006, 16:03

ustanovitev d.o.o.

Odgovor Napisal/-a lila4 » 02 Nov 2006, 16:20

Pozdravljeni !

Sem zaposlena v negospodarstvu in razmišljam o ustanovitvi d.o.o., ki bi se ukvarjalo predvsem s storitveno in trgovsko dejavnostjo

Zelo me zanimajo vaše izkušnje in nasveti. Prosim opozorite me na pasti, ki ste jih občutili na lastni koži ob ustanavljanju in kasneje poslovanju d.o.o.

V začetni fazi družba ne bi imela nobenega zaposlenenga. Nobenih stroškov amortizacije, elektrike, najemnin, ipd. Torej čim manj stroškov.
Delala bi v prostem času in uporabljala privatne predmete dela (računalnik, telefon, prostor..).

Zanima me, a je kakšna ovira glede poslovanja podjetja, ki brez zaposlenih ustvarja prihodke.

Kasneje bi si v začetni fazi obračunala kakšno podjemno pogobo - za sklepanje poslov, vodenje računovodstva, ipd...

Kakšna pravna razmerja lahko imam z podjetjem glede na to, da sem že zaposlena v negospodarstvu.

V pričakovanju vaših odgovorov.

Lila

fiser
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 315
Pridružen: 24 Maj 2006, 10:41
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fiser » 02 Nov 2006, 19:49

Naše mneje,
če seveda kjer ste zaposleni nimate kakšnih pogojev oz.(konkurečne klavzule), kje vas omejujejo z vašim popoldanskim delom.
Glede samega dela na d.o.o., ki ne bo imel zaposlenega ni omejitev, seveda pa si lahko z načinom pogodbe o poslovodenju izplačate določene stroške in tudi nagrade.
Veliko sreče....... v poslovanju

lp

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Re: ustanovitev d.o.o.

Odgovor Napisal/-a Zoris » 03 Nov 2006, 07:37

lila4 napisal/-a:V začetni fazi družba ne bi imela nobenega zaposlenenga. Nobenih stroškov amortizacije, elektrike, najemnin, ipd. Torej čim manj stroškov.
Delala bi v prostem času in uporabljala privatne predmete dela (računalnik, telefon, prostor..).
Po mojem mnenju to kar tako ne šlo. Če ne drugo, boste morali imeti najemno pogodbo za privatne predmete dela.

Drugače pa tako kot je napisal fiser: Vso srečo, .........

Lp

lila4
Nov član
Nov član
Prispevkov: 27
Pridružen: 02 Nov 2006, 16:03

Odgovor Napisal/-a lila4 » 04 Nov 2006, 10:29

Hvala za odgovora.

Zoris :
Kako to mislite najemno pogodbo za privatne predmete dela ?
Imate kaksen vzorcen primer ? Morda veste za kaksen vir, kjer najdem informacije o tem.

Fiser:
Imate morda kaksen elektronski naslov z informacijami o pogodbi o poslovodenju?

Hvala

Odgovori