davčno priznan - nepriznan strošek

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
-mateja-
Nov član
Nov član
Prispevkov: 13
Pridružen: 27 Jul 2006, 09:23

davčno priznan - nepriznan strošek

Odgovor Napisal/-a -mateja- » 11 Feb 2009, 15:56

Pozdravljeni vsi, ki se že potite ob sestavljanju davka od dobička, pa tudi vsi, ki se še boste.
Bega me polje 6.22. Veže se na 39. člen ZDoh-2, ki v 2. točki 3. odstavka pravi, da niso bonitete plačila delodajalca za dopolnilno izobraževanje in usposabljanje delojemalcev, ki je v zvezi s poslovanjem delodajalca. (3., 4. in 5. odstavek 39. člena ni boniteta in ni davčno priznan strošek) Ali torej to pomeni, da seminarji niso davčno priznan strošek?!
Hvala za vsakršno razmišljanje v zvezi z 6.22. Lep pozdrav!

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1572
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 11 Feb 2009, 16:04

Koliko jaz razumem ta člen, pravi, da torej izobraževanjem zdravniški pregledi NISO boniteta,če so povezani s poslovanjem podjetja. So pa po logiki strošek podjetja, ki nastane v zvezi s poslovanjem, torej je davčno priznan strošek.

Glede točke 6.22 pa jaz razumem, se tukaj vpišejo bonitete , ki pa nimajo veze s stroški izobraževanja ki, so davčno priznani in so vezani na poslovanje podjetja itd.
Boniteta bi bila, če bi delodajalec plačal šolanje zaposlenemu, ki pa ne bi bilo odvisno ali pa v zvezi z opravljanjem njegovega dela v podjetju. To pa je potem boniteta.

lp
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

Odgovori