KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
SINONIM
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 197
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:18

KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a SINONIM » 01 Mar 2010, 13:46

Pozdravljeni!

V lanskem letu je naše podjetje poslovalo zelo dobro, kar preveč dobro tako da smo plačali cel kup davka od dobička. v letu 2009 pa smo poslovali z kar veliko izgubo. Direktor se s to izgubo ne strinja in pravi, da moramo to izgubo prikriti in da naj uredim, da bi bila nekje pozitivna nula. Zanima pa me na kakšen način to lahko naredim in ali je to sploh mogoče.

Lepo prosim za čim hitrejši odgovor!

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a slovan » 01 Mar 2010, 17:24

Naj vam on pove, kako iz precejšnje izgube pričarate pozitivno NULO!
V bistvu pojdite od postavke do postavke in ugotovite ali ste morda pozabili kakšno stvar razmejiti (odhodki), ali ste pozabili kakšno stvar fakturirati (prihodki) ali....ali.... Skratka ugotovite vzrok izgube?

lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 01 Mar 2010, 23:29

Ko boste pregledali vse knjižbe, bi bilo mogoče dobro malce pregledati postavke, ki vplivajo na bilanco uspeha in primerjati s preteklimi obdobji. Tako boste lahko hitreje ugotovili odstopanja.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

SINONIM
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 197
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:18

Re: KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a SINONIM » 02 Mar 2010, 14:57

Ja vzrok izgube je seveda znižanje prihodkov ( kar za 50% ) od lanskega leta in kar visoki obratovalni stroški, ker imamo izjemno veliko delavnico.
po mojem mnenju je najbolje pustiti rezultat tak kot je vendar direktor vztraja, saj najbrž brez pozitivne nule nikjer več ne bomo dobili posojilo če bi ga rabili.
Ta popravek bi morala narediti v skladu z nekim zakonom ( zmanjašanje izgube). Nekje sem slišala, da lahko zaknjižiš vnaprej realizacijo in sicer 1290/7600 in vnaprej obračunani ddv, vendar pa me zanima ali je to sploh mogoče in kako potem narediti v naslednjem letu, če imaš še vedno izgubo.


lp!

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a slovan » 02 Mar 2010, 17:30

To, kar ste slišali , je fiktivno izdana faktura- zaračunate nekomu storitev, ki je sploh ni - temu se reče tudi poneverjanje knjigovodskih listin. In res nekateri to počno!

lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 02 Mar 2010, 21:34

Posledica tega dejanja bi bila (če bi bila legalna, seveda) delu buldožerja, a enkrat je bremena dovolj in se ustavi. Letošnji prihodek, ki bi si ga "izposodili" iz prihodnosti, bi vam manjkal v naslednjem letu, za katerega pa še ne veste, če bo.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

SINONIM
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 197
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:18

Re: KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a SINONIM » 03 Mar 2010, 09:20

Ja moje mnenje je tako kot vajino. Saj nam tudi v letošnjem letu ne gre prav super in bi verjetno zelo težko pokrili vnaprej vračunane prihodke in hrati da bi imeli dovolj prihodkov za leto 2010. Saj sama izguba ga ne obremenjuje preveč, vendar pa se gre tukaj za kratkoročna posojilo, ki jih banka noče dati če nima podjetje solidnega rezultata.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 03 Mar 2010, 10:23

Ne poznam kriterijev in načina, na osnovi katerih se banka odloča o odobritivi kredita. Mislim pa, da so tu še drugi argumenti, na katerih se lahko odloči.

A žal je tako, povzemam izjavo zelo znanega poslovneeža. Dejal je nekako takole: Ko sem pričel s poslom in bi krvavo potreboval sredstva, sem moral prosjačit in ni ga bilo, da bi mi pomagal. Sedaj, ko sem uspešen, se mi kar ponujajo s krediti.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

SINONIM
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 197
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:18

Re: KAM Z IZGUBO?????????NUJNO

Odgovor Napisal/-a SINONIM » 03 Mar 2010, 13:14

Pa še kako to drži!!! Ko smo v letu 2008 poslovali z izredno velikim dobičkom in denar ni bil problem so nam vseskozi banke kredite ponujale mi pa ga nismo rabili. V letu 2009 pa se nam je žal situacija postavila na glavo, sedaj pa verjetno nihče več ne bo ponujal kredita in tudi kriteriji za pridobitev so veliko strožji.

Odgovori