Virmani pri plačah

Moderator: Mirko Zbačnik

andymann
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jan 2006, 17:27

Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a andymann » 07 Maj 2010, 08:32

Pri izplačilu plač imam navodilo (od nadrejenih), da zraven sprovedem še virman za preknjižbo zneska povračila prevoza in prehrane, se pravi virman iz našega računa dol in gor. Ko sem vprašal za smiselnost tega virmana, sem dobil odgovor, da tako pač mora biti.
Me pa zanima, ali je virman za preknjižbo res potreben in zakaj?

lep pozdrav, A.

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 07 Maj 2010, 08:34

to se pravi da delavci v bistvu ne dobijo prevoza in prehrane, čeprav je obračunan?
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Maj 2010, 08:42

In smiselnost tega ravnanja, več kot očitno je, da denar ni bil nakazan na delavčeve račune. Sicer ste pa vi o smeselnosti tega ravnanja sprašujete nas. :spomezik: :spomezik:

Če je bilo izvršeno gotovinsko izplačilo, kar ni nič narobe, obstajajo za to druge evidence.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

andymann
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jan 2006, 17:27

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a andymann » 07 Maj 2010, 09:14

Naty73 napisal/-a:to se pravi da delavci v bistvu ne dobijo prevoza in prehrane, čeprav je obračunan?
ne, delavcem je prevoz in prehrana nakazana na njihove trr, poleg tega pa je za ta znesek sproveden še virman za preknjižbo. Ker pa super računovodja še ni slišal za to, očitno ta preknjižba ni potrebna.
Hvala za odgovore!

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 07 Maj 2010, 09:20

Ma res mi ni jasna knjižba gor in dol... ko knjižite ''dol z računa'', pomeni da dobi delavec nakazano... kaj pa ko knjižite ''gor'' na račun??? Kaj je to, kako se to zavede, kaj je protiknjižba? Naredila sem že ogromno plač pa še nikoli takega virmana.... slišala sem za virman gor in dol v primeru, ko si recimo lastnik zaradi pomanjkanja sredstev ne more izplačati plače takrat ko plača prispevke, zato knjiži gor in dol....tukaj pa delavci denar dobijo, zato mi res ni jasno... da se ne vzpostavljajo kakšne terjatve do delavcev??? Preverite dvakrat, kako ste te naloge knjižili.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Maj 2010, 09:37

Ko nastane obveznost, jo evidentiramo skupaj z nastalimi stroški, ko izplačamo pa obveznost zapremo z hkratnim zmanjšanjem sredstev na TRR. Res ne vidim smisla...
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

andymann
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jan 2006, 17:27

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a andymann » 07 Maj 2010, 09:51

sprovedem 1. virman, iz našega trr na delavčev trr: 20
2. virman za preknjižbo iz našega trr na naš trr: 20

knjižbe:
110: D:20 K:40
255: D:20

saj zato sem vprašal, ker ne vidim smisla, in se mi zdi, da je nepotrebno, ker virmana za preknjižbo v bistvu sploh ne knjižim in s tem ne naredim nič.

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 07 Maj 2010, 09:52

Jao to pa je res čudno in brez smisla.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

andymann
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jan 2006, 17:27

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a andymann » 07 Maj 2010, 10:04

sej, meni se tudi taki zdi, bom posredoval našim...

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Maj 2010, 10:21

Kot bi na tržnici potegnil iz žepa denarnico, vzel gotovino, jo spravil v žeP, nato potgnil iz žepa, jo dal v denarnico, vzel ven in plačal.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 85
Pridružen: 23 Sep 2003, 08:44
Kraj: Slovenia

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a Mirko » 07 Maj 2010, 11:14

Najprej prosim pojasnite ali pri nakazilu plač neto plačo in dodatke nakažete skupaj v enem znesku, nato pa še tisto +-.
Tako se je delalo v nekaterih podjetjih včasih, ko je bil še SDK. Sedaj pa mislim da je to nepotrebno, oziroma je toliko dražje, saj plačate banki toliko več provizije. Nakažite posebej neto plačo in posebej dodatke.

andymann
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jan 2006, 17:27

Re: Virmani pri plačah

Odgovor Napisal/-a andymann » 07 Maj 2010, 11:35

jap, to bo to. imamo nakazila posebej, je pa res, da smo imeli še pred kratkim kar v enem znesku, in je sedaj ta virman res odveč.
Mirko, hvala.

Odgovori