Amortizacija monitorja

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
marina4
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 122
Pridružen: 29 Apr 2010, 11:27

Amortizacija monitorja

Odgovor Napisal/-a marina4 » 07 Sep 2015, 09:42

Pozdravljeni

Podjetje je kupilo monitor, ki ga uporablja kot oglasno desko. Na monitorju se nalaga vsebina preko računalnika. Ali ga lahko amortiziram kot računalniško opremo s 50% stopnjo?

Hvala in lep dan

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Amortizacija monitorja

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Sep 2015, 18:43

Z novo tehnologijo, polno novih problemov. Pred kratkim sem bral pojasnilo FURS-a glede amortizacije mobilnih telefonov. Do nedavnega je bil to kot telefonski aparat, sedaj pa nam služi kot mini računalnik. Glede na obrazložitev v pojasnilu ga lahko smatramo kot računalniško opremo glede uporabe aplikaciji, programov, kot jih uporabljamo v računalniku. Kot sem razumel to pojasnilo, je davčno priznana doba uporabnosti dve leti zaradi programske opreme in kot sam razmišljam, zaradi tehnološkega zastaranja aparata. Jaz se pri tem nagibam nekako bolj k 50 %, čeprav me po drugi trani je to le oprema, kot TV aparat....aparat...., a če nabavimo zaslon računalnika - mnogi imajo na en računalnik priklopljenih več - jih smatramo kot računalniška oprema.

Ta problem je le kot davčno priznana doba amortiziranja in "dacarji" imajo včasih lgede tega različne poglede ( :roll: ), za poslone namene pa velja doba uporabnosti, ki jo na primer ocenite vi, ali najbolje, proizvajalec.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori