Normirec, subvencije, predčasno prenehanje??

Moderator: Mirko Zbačnik

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 05 Mar 2009, 22:51

Po mojem ni rešitve. Žal.
Če bi šlo za kak izreden dogodek (težko bolezen...) bi morda prišla v poštev prošnja za odpis obveznosti. Zaradi osebnih okoliščin pa dvomim.
lp

mone
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Okt 2008, 15:36

Odgovor Napisal/-a mone » 06 Mar 2009, 22:54

Ampak nekaj postov nazaj ste zapisali,da je vaše mnenje, da lahko zavod zahteva denar le v neto in ne bruto vsoti. Vv pogodbi sicer jasno piše znesek 187 eur mesečno, vendar pa pred to vsoto ni jasnega določila ali bruto ali neto (predvidevam da ravno zaradi tega, ker sploh niso vedeli, da je treba subvencijo obdavčiti)

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 07 Mar 2009, 08:01

Praviloma je vse po bruto principu, če ni izrecno naveden neto. Se bojim, da tudi tu ne bo izjeme.

Dvomim tudi v možnost, da bi se zavod in durs sporazumela, da bi durs vrnil odtegnjeno dohodnino.



PS Edina izjema, za katero vem, je sklep ZPIZA o določitvi najnižje pokojninske osnove. Tam sicer nič ne piše, da je neto, ampak naj bi se kar samo po sebi razumelo (??), da je neto in da ga je treba obrutiti.

nova-nova
Nov član
Nov član
Prispevkov: 15
Pridružen: 20 Okt 2008, 13:20

Odgovor Napisal/-a nova-nova » 07 Mar 2009, 21:07

Prosim če napišete kako se zadeva razvija. Kaže da bom jaz kmalu na istem, pa me zanima kaj lahko pričakujem.

Omenila ste mnenje DURS-a glede dohodnine. A bi lahko prosila za kakšen link do tega pojasnila?

Jaz sem subvencijo prejela v tem letu. Nisem še plačala dohodnine. :shock:
Zdaj pa študiram da bi subvencijo kar vrnila, preden bo prepozno. :?: :shock: :?:

Lp

nova-nova
Nov član
Nov član
Prispevkov: 15
Pridružen: 20 Okt 2008, 13:20

Odgovor Napisal/-a nova-nova » 15 Apr 2009, 22:44

Mone,

Kako se je zadeva končala? Ali lahko kaj svetujete, prosim?
Definitivno sedaj imam isti problem in sploh ne vem kako se ga lotiti.

Lp

Odgovori