subvencija zavoda za zaposlovanje RS

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
pavlina.pihler
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Feb 2009, 15:22

subvencija zavoda za zaposlovanje RS

Odgovor Napisal/-a pavlina.pihler » 12 Mar 2009, 18:15

Od Zavoda za zaposlovanje je samostojni podjetnik prejel subvencijo za samozaposlitev. Denarna sredstva predstavljajo državno pomoč, financirana pa so iz Intergralnih sredstev RS. Pogoj po pogodbi je samo, da je podjetnik zaposlen za polni delovni čas za najmanj dve leti.Sredstva po pogodbi sklenjeni z Zavodom so namenjena spodbujanju podjejetništva. Vodi se dvostavno knjigovodstvo in zanima me , ali ta subvencija predstavlja prihodek tega s.p.-ja. Zavod zahteva, da se vodi evidenca o porabi teh sredstev. Zanima me, ali moramo od dneva prejete subvencije vse stroške knjižiti v breme te subvencije? To me zanima zato, če s.p. nabavi osnovno sredstvo, ali se to smatra. da je šlo plačilo iz naslova subvencije, ali lahko kljub temu pri obračunu davka od dohodka upoštevamo 30% olajšavo za nabavo o.s. in kako je z amortizacijo?
Hvala že vnaprej za odgovor
Pavlina Pihler

TOLEDO
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 92
Pridružen: 07 Jun 2008, 23:22
Kraj: MARIBOR

Odgovor Napisal/-a TOLEDO » 12 Mar 2009, 19:06

Takšna subvencija je najverjetneje namenjena pokrivanju prispevkov zasebnika (prejeta subvencija 110/966, prispevki 484/282, črpanje subvencije 966/768), v kolikor pa je namenjena pridobitvi opreme pa knjižite amortizacijo 432/050 in črpanje subvencije 966/768.
Glede olajšave pa 9.odstavek 55.a člena ZDDPO-2C pravi:
"Zavezanec ne more uveljavljati olajšave za investicije po tem členu v delu, ki so financirane iz sredstev proračunov samoupravnih lokalnih skupnosti, proračuna Republike Slovenije oziroma proračuna EU, če imajo ta sredstva naravo nepovratnih sredstev. "

lp, :lol:

Odgovori