knjiženje datuma pri izdanih računih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zalaaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 24 Jun 2006, 19:12
Kraj: ljubljana
Kontakt:

knjiženje datuma pri izdanih računih

Odgovor Napisal/-a zalaaa » 10 Jun 2010, 14:59

Pozdravljeni.
Jaz imam pa eno vprašanje.

Imam stranko s.p., ki nam prinese vsak mesec izdane račune za mesec npr. maj 2010 in bi si sledile številke:
- izdani račun številka 50 datum 1.5.2010.
- izdani račun številka 51 datum 30.4.2010 ,
- izdani račun številka 52,datum 3.5.2010
- izdani račun številka 53. datum 4.5.2010 ...

stranka je mesecni ddv zavezanec ter še oddajati moram na Durs rekapitulacijska poročila mesecno Vies-poslovanje s tujino. Problem je v tem ,da jaz ze oddam ddv in rekapitualijsko poročilo za april naprimer, stranka pa mi potem v juniju prinese račune za maj in vmes je vedno kak račun za še predprejšni mesec. V mojem primeru za april 2010. Ko sem stranki rekla, da to ni zakonsko pravilno, da si morajo datumi pri izdanih računih lepo slediti, je rekel, da drugače nemore naredidit, ker lahko svoji stranki šele potem izda račun,ko mu moja stranka naredi storitev, vendar za nazaj in to se pač tako zavleče da mu mora za nazaj izdati račun za skoraj 2 mesca nazaj. :!: :roll:
ali iam kdo kakšen nasvet okoli mojega "problemcka"??

Hvala. :)
Zivljenje je lepo! :)

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: knjiženje datuma pri izdanih računih

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 11 Jun 2010, 06:55

eno je datum opravljene storitve, drugo pa datum izdaje račune... slednji ne more biti za nazaj. Če izda račun takoj ko opravi storitev, tudi to ne more biti za ne vem koliko nazaj.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Odgovori